betclic

Zwycięstwo Polaków w Memoriale Wagnera

Ostatnia aktualizacja: 19/05/16 07:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Polscy siatkarze wygrali pierwszy mecz w tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Biało-czerwoni pokonali Belgię 3:1.

Mecz zaczął się źle dla naszej drużyny. W pierwszej partii Polacy mieli problemy ze skutecznością i ustawieniem dobrego bloku. Nie potrafili w ten sposób zatrzymać dynamicznego Seppe Beatensa i pierwszą partię przegrali 20:25. 

Zimny prysznic dobrze podziałał na Polaków, którzy w drugiej odsłonie wręcz rozgromili Belgów. Ze świetnej strony zaprezentował się Bartosz Kurek, który był skuteczny w ataku i bombardował rywali z zagrywki. W całym meczu zdobył 17 punktów. 

W kolejnych odsłonach Antiga dał szansę kilku rezerwowym. Na parkiecie pojawili się m.in. Artur Szalpuk i Dawid Konarski. Nie odbiło się to jednak negatywnie na grze Polaków. Biało-czerwoni cały czas posiadali inicjatywę, prezentowali dobry poziom i pewnie wygrywali w końcówkach.

Polska - Belgia 3:1 (20:25, 25:16, 25:20, 25:22)

Polska: Łomacz, Kurek, Kłos, Bieniek, Mika, Buszek, Zatorski (libero) oraz Konarski, Drzyzga, Szalupa, Możdżonek, Nowakowski, Gacek (libero).

Belgia: Klinkenberg, Verhees, Van de Voorde, Valkiers, Baetens, Ribbens (libero) oraz Depovere, Lecat, Kindt, Van de Velde, Cox.
Źródło: interia.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!