Zwycięstwo Rennes, Grosicki zmarnował rzut karny

MediaPictures.pl/Shutterstock
Piłkarze Stade Rennes wygrali u siebie z En Avant Guingamp 1:0 (0:0) w jedynym piątkowym spotkaniu 8. kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Stade de la Route de Lorient całe zawody w zespole dwukrotnych zdobywców Pucharu Francji zaliczył Kamil Grosicki. Reprezentant Polski dwadzieścia minut po przerwie zmarnował rzut karny.

Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzałem z bliska Adama Diakhaby.

Podopieczni Antoine'a Kombouare, którzy kończyli mecz w osłabieniu, doznali w ten sposób drugiej z rzędu i trzeciej w sezonie porażki, po której spadli na dziewiąte miejsce w tabeli.

Dwukrotni zdobywcy Pucharu Francji natomiast po wygranej w derbach Bretanii awansowali na siódmą pozycję w klasyfikacji. Prowadzi OGC Nice.