Zwycięstwo Vive Kielce na zakończenie fazy grupowej LM

mediapictures.pl/Shutterstock
Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce pokonali Mieszkow Brześć 35:27 w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Polski zespół zajął drugie miejsce grupie B.

W pierwszych piętnastu minutach kielczanie wypracowali sobie trzybramkową przewagę, którą jednak bardzo szybko roztrwonili w drugim kwadransie. Nasi zawodnicy zaczęli popełniać błędy, co świetnie wykorzystali goście. Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony wyszli nawet na prowadzenie. Do szatni schodzili z wynikiem 16:15.

Początek drugiej odsłony należał do przeciwników, którzy - tak jak Vive na początku pierwszej partii - wypracowali sobie trzypunktową przewagę. I tak jak kielczanie, tak Mieszkow w drugim kwadransie drugiej połowy tę przewagę roztrwonił. Wystarczyło nieco ponad pięć minut, by nasi szczypiorniści ze stanu 21:24 wyszli na prowadzenie 27:24.

Ostatecznie Vive Tauron Kielce wygrało z Mieszkowem Brześć 35:27. Polski zespół zajął dzięki temu drugie miejsce w grupie B, a lepszy był tylko Vardar Skopje.