Zwycięstwo Vive Kielce w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych

Dziurek/Shutterstock
Vive Tauron Kielce wygrało z MOL-Pick Szeged 28:24 w dwunastej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Początek pierwszej połowy to dobra gra polskiego zespołu, który utrzymywał jedno, dwubramkową przewagę nad rywalami. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrywali do 19 minuty. Wtedy dwie skuteczne akcje przeprowadzili goście, doprowadzili do remisu, a później po raz pierwszy w spotkaniu wyszli na prowadzenie. Do szatni schodzili z wynikiem 14:13.

Druga odsłona to prowadzenie Szegedu, które z minuty na minutę stopniowo topniało. Kielczanie do remisu doprowadzili na niespełna kwadrans przed końcem pojedynku. Ostatnie słowo należało do naszych szczypiornistów, którzy w końcówce byli w stanie wypracować sobie czterobramkową przewagę i dowieźć ją do końca.

Vive Tauron Kielce wygrało 28:24 i po dwunastu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w grupie B Ligi Mistrzów.