Zwycięstwo Vive Kielce w Lidze Mistrzów

Vive Tauron Kielce pokonało MOL-Pick Szeged 27:26 w ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Polski zespół bardzo słabo rozpoczął mecz z niżej notowanym rywalem z Węgier. Już po paru minutach przegrywał 2:5 i trener kielczan, Tałant Dujszebajew, musiał prosić o czas. Nasi zawodnicy popełniali dużo niewymuszonych błędów, a przeciwnicy grali pewnie w obronie i skutecznie w kontrataku. Kilka minut później Vive zdołało doprowadzić do remisu po 6, by w drugiej części pierwszej odsłony znowu oddać pole gry Węgrom. Na przerwę to rywale schodzili z prowadzeniem 16:12.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy wyglądał niemal identycznie. Zespół z Kielc był pasywny pod własną bramką i bardzo nieskuteczny pod tą rywala. Ostatnie minuty w wykonaniu polskiej ekipy wyglądały jednak zupełnie inaczej. Nasi szczypiorniści potrafili wziąć się ostro do roboty i wyjść obronną ręką, odrabiając z nawiązką cztery bramki straty. Vive Kielce zwycięstwo 27:26 zapewniło sobie w samej końcówce. Polski zespół zajął tym samym drugie miejsce w grupie Ligi Mistrzów.