Zwycięstwo Wizards po dogrywce, 10 punktów Gortata

Ostatnia aktualizacja: 29/11/16 08:45, Komentarzy: 1

0
1

Washington Wizards pokonali u siebie po dogrywce Sacramento Kings 101:95 w poniedziałkowym meczu koszykarskiej National Basketball Association. 10 punktów dla drużyny ze stolicy zdobył Marcin Gortat.

Najlepszym zawodnikiem wśród gospodarzy był Bradley Beal, który rzucił 31 punktów, ustanawiając swój rekord siedmiu trafionych rzutów za „3”. John Wall zanotował 18 „oczek” i 11 asyst, ale miał też najwięcej w karierze strat (11). Był jednak kluczowym zawodnikiem w dogrywce, rzucając w niej sześć punktów.

- John wykonał świetną robotę
- ocenił Beal, cytowany przez „cbssports”. - Ja po prostu rzucam z dużą pewnością siebie i wpada - dodał.

Zespół z Waszyngtonu popełnił aż 24 straty, ale pozwolił „Królom” zdobyć tylko trzy punkty w dodatkowych pięciu minutach gry. Był to jednak trudny mecz dla ekipy prowadzonej przez Scotta Brooksa, która przed przerwą popełniła aż 15 fauli. Przewinieniami technicznymi ukarani zostali Wall, Gortat oraz trener „Czarodziejów”.

- Przez 10 minut wyglądało to tak, że były tylko faule, faule i straty. Trudno jest wtedy złapać rytm, ale wykonaliśmy świetną pracę, starając się znaleźć Bradley'a - podkreślił Wall.

Gortat trafił cztery z sześciu rzutów z gry, dwa z czterech rzutów wolnych, a także miał siedem zbiórek. Polski środkowy był jednak w cieniu podkoszowego rywali. DeMarcus Cousins zdobył aż 36 punktów i zebrał na tablicach 20 piłek.

Dla drużyny z Waszyngtonu była to trzecia wygrana w ostatnich czterech meczach. Wizards zajmują 11. miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 6-10. 1 grudnia zagrają na wyjeździe z Oklahomą City Thunder.

Natomiast ekipa z Kalifornii ma siedem wygranych i 11 porażek, co daje jej 11. lokatę w Konferencji Zachodniej. W kolejnym spotkaniu zagra na parkiecie Philadelphia 76ers.