Ilość komentarzy: 102
Oceny: +1002
Newcastle United AC Milan Inter Mediolan Lech Poznań Polska Gibraltar Błękitni Stargard Szczeciński
24.07.2014 / 22:02:44
Zawisza Bydgoszcz jako jedyny polski klub nie był rozstawiony w eliminacjach Ligi Europy. W walce o fazę grupową przyszło im się zmierzyć z belgijskim Zulte Waregem. Bydgoszczanie do rywalizacji z teoretycznie silniejszym rywalem przystąpili już jako zdobywca Superpucharu Polski. Zawisza przegrał w Belgii 1:2 i w kontekście rewanżu wcale nie stał na straconej pozycji, a to za sprawą bramki Kamila Drygasa, która dawała sporą nadzieję na korzystny rezultat w Bydgoszczy.

▲▼
Jorge Paixao zapowiadał, że jego drużyna nie popełni wcześniejszych błędów. - O naszej przegranej zdecydowały dwa poważne błędy, które popełniliśmy, ale nie pozostajemy bez szans na awans. W rewanżu chcemy przede wszystkim się ich ustrzec – mówił Portugalczyk. Niestety, tę tezę szybko zweryfikowały pierwsze akty, a właściwie sekundy, spotkania w Bydgoszczy.

Ledwo ucichł gwizdek arbitra sygnalizujący rozpoczęcie meczu, a na tablicy wyników już wyświetlił się rezultat 1:0. Gol nie padł jednak dla polskiej drużyny. Glynor Plet, strzelec bramki w pierwszym meczu, stanął "oko w oko" z Grzegorzem Sandomierski i nie dał mu szans. Oszołomieni gospodarze kompletnie nie wiedzieli, co się działo na boisku. Ledwie 120 sekund później niewiele brakowało, by padła druga bramka dla przyjezdnych. Na szczęście dla gospodarzy w idealnej sytuacji spudłował Ibrahima Conte.

Dopiero po kilku minutach piłkarze gospodrzy nieco zwarli szyki i uporządkowali grę. Dzięki temu od razu zapachniało wyrównującym golem. Alvarinho mógł i powinien zdobyć bramkę na 1:1, ale... w idealnej sytuacji po prostu nie trafił w piłkę. To był wyraźny sygnał do ataku. Bydgoszczanie wiedzieli, że jeśli strzelą dwie bramki, to o sprawach awansu przesądzi dogrywka, a była dopiero 10. minuta meczu. Trzeba powiedzieć, że gra Zawiszy mogła się podobać, a to za sprawą okazji, jakie wypracowywali sobie pod bramką przeciwnika. Najpierw Wagner po podaniu Kamila Drygasa strzelił w boczną siatkę, a później Luis Carlos z najbliższej odległości nie trafił w bramkę.

Zawisza wyglądał naprawdę dobrze, ale w jego poczynaniach brakowało, tego co jest esencją futbolu, a mianowicie - bramek. Ekipa Paixao miała przewagę, której nie mogła udokumentować golem. Po pierwszych 45 minutach to goście z Belgii byli bliżej trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy.

Początek drugiej połowy był niemal identyczny do pierwszej. Gospodarze ponownie dali się zaskoczyć rywalom i w 47. minucie było 2:0. Samuel Araujo nie zdołał zatrzymać Chuksa Aneke, który nie miał problemów z pokonaniem Sandomierskiego.

Wówczas stało się jasne, że o losach awansu nie przesądzi dogrywka, a Zawisza potrzebuje czterech bramek, by pozostać w europejskich pucharach. Nadzieję w 52. minucie dał jeszcze Piotr Petasz, popisując się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego.

Piłkarze Paixao kompletnie się odkryli, agresywnie atakowali rywali z Belgii, niejednokrotnie przekraczając przepisy, co skutkowało żółtymi kartkami.

Agresywna gra nie wiązała się tylko z napomnieniami arbitra, ale również z atakami pod bramką rywala. Po bramce kontaktowej Petasza bliski szczęścia był "Vasco", a później strzelec gola dla Zawiszy trafił z rzutu rożnego bezpośrednio w poprzeczkę. Z czasem jednak gospodarzom puszczały nerwy i mecz kończyli w "dziesiątkę" po czerwonej kartce dla Bernardo Vasconcelosa. Piłkarz Zawiszy najpierw faulował N'Diaye, a potem miał mu jeszcze coś do powiedzenia. Zbliżył się do niego głową, a zawodnik Zulte złapał się za twarz i upadł na ziemię. Sędzia nie miał wątpliwości i wyrzucił bydgoskiego napastnika.

Na kwadrans przed końcem meczu Olafur Skulason zdobył trzecią bramkę dla Belgów, ustalając wynik spotkania i pieczętując awans Zulte do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Europy.
Zobacz skrót i bramki z meczu Skróty meczu - Zawisza Bydgoszcz - SV Zulte Waregem 24.07.2014 wynik: 1:3 z dnia 24.07.2014 online. Tylko na Meczyki.pl obejrzysz skróty meczów z ligi"Liga Europejska"w wysokiej jakości transmisji na żywo.