Cashback - dowiedz się czym jest i sprawdź, który bukmacher oferuje cashback

Cashback - dowiedz się czym jest i sprawdź, który bukmacher oferuje cashback
Źródło zdjęcia: pixabay / pasja1000
Sprawdź ranking bukmacherów

Obstawiający zakłady w Polsce mają szeroki wybór dostępnych firm bukmacherskich, które legalnie działają na terenie naszego kraju. Bukmacherzy chętnie przeprowadzają akcje promocyjne i oferują graczom różne bonusy. W tym tekście skupimy się na zakładzie bez ryzyka, czyli cashbacku. Wyjaśnimy czym jest, jak działa i gdzie go szukać.

Na skróty:

  1. Co to jest cashback?
  2. Cashback jaki bukmacher?
  3. Cashback a cashout - różnice

Co to jest cashback?

Cashback to z języka angielskiego dosłownie zwrot pieniędzy. W Polsce to pojęcie występuje również jako zakład bez ryzyka lub bonus bez ryzyka, zakład bezpieczny (ubezpieczony) lub nawet darmowy zakład, co nie do końca jest prawdą, bo cashback równa się z inwestycją własnych środków. 

Cashback następuje, gdy bukmacher zwraca na konto depozytowe lub bonusowe określoną kwotę - stawkę zakładu, który okazał się przegrany. Ze względu na obowiązujący w naszym kraju podatek od obrotu w wysokości 12%, u większości firm zwracana suma jest pomniejszona właśnie o tę konieczną opłatę. Czyli jeśli korzystamy z cashbacku do 100 zł, na nasze konto może wrócić 88 zł. Bukmacherzy mogą brać ten podatek na siebie, jednak w Polsce to rzadko spotykana praktyka.

Z cashbackiem najczęściej mamy do czynienia przy rejestracji konta. Zakład bez ryzyka otrzymujemy jako jeden z elementów oferty powitalnej. Dotyczy on pierwszego obstawionego kuponu. Niektóre firmy proponują także ten bonus w trakcie gry. Bukmacher może oferować cashback np. z okazji ważnych wydarzeń sportowych.

Cashback jaki bukmacher?

Nie każdy bukmacher ma cashback w swojej ofercie. Sprawdźmy dokładnie, jak pod tym względem prezentuje się czołówka legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce.

STS cashback

Bukmacher z największymi udziałami w rynku proponuje cashback nowym graczom, który podczas rejestracji wpiszą kod promocyjny MEGABONUS. Tylko w takim wypadku użytkownicy zakładający konto będą mogli skorzystać z tej promocji.

Wysokość zakładu bez ryzyka w STS wynosi 31 zł. Oznacza to, że bukmacher oferuje cashback, czyli zwrot stawki pierwszego zakładu - pomniejszonej o podatek - do maksymalnie 31 zł. 

Zwróconymi środkami nie musimy w żaden sposób obracać.

sts cashback

Kod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna cashback

Fortuna ma jeden z najwyższych cashbacków dostępnych wśród polskich bukmacherów. Używając kodu rejestracyjnego, możemy liczyć na pierwszy zakład bez ryzyka do 120 zł. Tutaj również otrzymamy zwrot stawki z odjętą kwotą wynikającą z obowiązującego podatku. 

Środki, które wrócą na nasze konto, muszą zostać wykorzystane na dowolny zakład. Nie jest nakazany żaden kurs minimalny - ani pojedynczego zdarzenia, ani całkowity. Wystarczy więc obstawić jedno zdarzenie po kursie 1.14, czyli najniższym, który da nam jakąkolwiek wygraną.

Fortuna cashbackSPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betclic

Bukmacher, który niedawno powrócił na polski rynek, może się pochwalić najwyższym cashbackiem na rynku - do 500 zł.

W sytuacji, gdy pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymane środki trafią na nasze konto bonusowe. Będziemy musieli nimi czterokrotnie obrócić po minimalnym kursie 2.00. Przy maksymalnym cashbacku wymagana łączna suma stawek to 2000 zł (500 zł x 4).

betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS500
>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

PZBuk cashback

PZBuk, czyli Polskie Zakłady Bukmacherskie, to firma z stosunkowo niedługim stażem na rynku. Na obecną chwilę nie posiada w swojej ofercie promocji cashback. Oferuje za to inne bonusy, m.in.: startowy od depozytu 100% do 500 zł, freebet w wysokości 10 zł oraz bonus zwiększający wygraną w zależności od zdarzeń na kuponie.

pzbuk cashbackKod rejestracyjny: MEGABONUSPZB
>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Totolotek cashback

W Totolotku również nie znajdziemy w tym momencie oferty cashback. Być może jest to związane z gruntownymi zmianami, jakie w ostatnim czasie przechodzi ten legalny polski bukmacher. Nowy właściciel Totolotka zadecydował m.in. o utworzeniu nowego serwisu online. Odświeżona strona wystartowała z początkiem sierpnia. Istnieje prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie cashback pojawi się wśród dostępnych promocji. Obecnie użytkownicy mogą skorzystać z innych bonusów, m.in. tych zawartych w pakiecie powitalnym: freebetu i premii 100% od pierwszej wpłaty.

totolotek cashbackKod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

LVBet cashback

LVBet proponuje autorską formę cashbacku do 50 zł poprzez akcję promocyjną Bezpieczny Kupon 5+. Jej zasady różnią się jednak od tradycyjnego zakładu bez ryzyka.

Zmodyfikowany cashback u tego bukmachera polega na tym, że za pierwszy nietrafiony zakład w każdym tygodniu otrzymamy zwrot stawki, jeżeli dokładnie jedno zdarzenie zostanie rozliczone jako przegrane. Do promocji kwalifikują się kupony akumulowane z minimum pięcioma zdarzeniami i minimalnym kursem całkowitym 3.00. 

Kwota, która do nas wróci, podlega trzykrotnemu obrotowi po łącznym kursie nie niższym niż 1.75.

lvbet cashbackSPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

Etoto

W ofercie Etoto także nie znajdziemy klasycznego cashbacku. Bukmacher proponuje jednak zwrot stawki w ramach innych akcji promocyjnych skierowanych do:

- obstawiających piłkę nożną (polska Ekstraklasa, typy na rzuty rożne i poniżej/powyżej)

- obstawiających e-sport 

- obstawiających rozgrywki sportowe USA (NBA, NHL, NFL, MLB, MLS)

- grających w weekendy

- obstawiających tenisa

etoto

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę etoto.pl<< 

Forbet

U tego bukmachera nie znajdziemy cashbacku. Forbet proponuje graczom inne promocje, m.in. pakiet powitalny na start. Ta oferta dla nowych użytkowników obejmuje bonusy od trzech pierwszych wpłat na konto do 2000 zł + 50 zł. Warunek: podczas rejestracji należy podać kod promocyjny MECZYKI. Na premię mogą też liczyć gracze obchodzący urodziny.

forbet

KOD REJESTRACYJNY: MECZYKI
>>Przejdź na stronę iforbet.pl<<

Cashback a cashout - różnice

W słowniku pojęć bukmacherskich występuje nie tylko pojęcie cashback, ale również cashout. Niech nikogo nie zmyli podobnie brzmiąca nazwa. Nie ma wątpliwości - wbrew pozorom cashback i cashout to dwie różne opcje dostępne u legalnych polskich bukmacherów. Warto znać zasady działania tych promocji. 

Jak wspomnieliśmy wyżej, cashback to wykonywany przez bukmachera zwrot zainwestowanych pieniędzy na nasze konto gracza.

Cashout zaś to popularna opcja, która umożliwia zamknięcie zakładu przed zakończeniem wszystkich umieszczonych na nim zdarzeń. Możemy wycofać się z zakładu i odzyskać zainwestowane pieniądze lub wygrać pewną kwotę, mniejszą od pierwotnie ustalonej po wysłaniu kuponu. Wysokość cashoutu zależy od kursów poszczególnych zdarzeń.

Posłużmy się przykładem, który rozjaśni działanie opcji cashout i pozwoli na całkowite zrozumienie tematu.

Załóżmy, że w zawarliśmy zakład akumulowany z sześcioma zdarzeniami. Pięć zdarzeń jest zaplanowanych na ten sam dzień, a jedno, docelowo kończące kupon, na kolejny. Cashout to szczególnie prawdopodobna opcja w momencie, gdy zostaje nam właśnie jeden zakład do rozliczenia całości. Jeśli weszłyby typy numer jeden, dwa, trzy, cztery i pięć, bukmacher najpewniej zaproponowałby cashout możliwy do czasu rozpoczęcia ostatniego zdarzenia. 

U niektórych bukmacherów z cashoutu skorzystamy grając zakłady na żywo. Mamy wówczas okazję odzyskać część stawki, jeśli trwający pojedynek live nie układa się po naszej myśli.

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 23.01.2012 roku, numer: SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma BEM Operations Limited, właściciel portalu www.betclic.pl, posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 26.09.2018 roku, numer: PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma Cherry Online Polska Sp. z o.o., administrator serwisu www.pzbuk.pl, posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 28.06.2018 roku, numer: PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 13.05.2016 roku, numer: PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma E-TOTO Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 28.11.2014 roku, numer: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 04.05.2016 roku, numer: PS4.6831.10.2016. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Glasgow Rangers wygra - mecz bez remisu (Rangers wygra, zwrot w przypadku remisu) Rangersi pokazali w poprzedniej rundzie, że są w bardzo dobrej dyspozycji i niewątpliwie przed pierwszym spotkaniem z Legią są faworytem do awansu. Drużyna Vukovica była chwalona za rewanż z Atromitosem, ale prawda jest taka, że grecy zaprezentowali się w dwumeczu wyjątkowo mizernie. Szkoci to zupełnie inna półka i jeśli zagrają tak jak przeciwko Midtjylland mają duże szanse na wygraną już w pierwszym spotkaniu; warto się jednak ubezpieczyć opcją draw-no-bet.
Sevilla wygra Granada zaimponowała w pierwszym spotkaniu aż trzykrotnie odrabiając straty i remisując z mocniejszym Villarreal 4:4. Sevilla to jednak trudniejszy przeciwnik: pierwsze spotkanie pokazało, że drużyna jest budowana ciekawie, a Julen Lopetegui może z miejsca stworzyć z nowych graczy całkiem ciekawą mieszankę. Goście mają dużo większe doświadczenie w grze na tym poziomie co powinno zrównoważyć entuzjazm graczy beniaminka, a jakość czysto sportowa ostatecznie przeważy szalę na ich korzyść.
Borussia -1 (Borussia wygra przynajmniej dwiema bramkami, handicap europejski 1:0) Dortmundczycy mieli pewne problemy na początku pierwszego spotkania w nowym sezonie, ale później pokazali ogromną moc w ofensywie, dzięki której powinni wygrywać kolejne spotkania, zwłaszcza przeciwko słabszym rywalom. Koln ma potencjał by sprawiać trudności silniejszym przeciwnikom, ale raczej nie Borussii, która jest zwyczajnie na tyle doświadczonym i mocnym zespołem, że powinna wygrać ten mecz zdecydowanie.
Powyżej 2.5 bramki (over 2.5) Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony w ostatniej kolejce, a więc mamy nadzieję na dobry mecz z kilkoma bramkami. Zarówno Jaga, jak i Wisła grają nierówno, defensywy drużyn nie zawsze prezentują wysoką formę, a w obu zespołach nie brakuje niezłych, jak na Ekstraklasę, graczy ofensywnych, dlatego liczymy tu na żywy mecz z kilkoma golami.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.