Cashback - dowiedz się czym jest i sprawdź, który bukmacher oferuje cashback

Cashback - dowiedz się czym jest i sprawdź, który bukmacher oferuje cashback
Źródło zdjęcia: pixabay / pasja1000
Sprawdź ranking bukmacherów

Obstawiający zakłady w Polsce mają szeroki wybór dostępnych firm bukmacherskich, które legalnie działają na terenie naszego kraju. Bukmacherzy chętnie przeprowadzają akcje promocyjne i oferują graczom różne bonusy. W tym tekście skupimy się na zakładzie bez ryzyka, czyli cashbacku. Wyjaśnimy czym jest, jak działa i gdzie go szukać.

Na skróty:

  1. Co to jest cashback?
  2. Cashback jaki bukmacher?
  3. Cashback a cashout - różnice

Co to jest cashback?

Cashback to z języka angielskiego dosłownie zwrot pieniędzy. W Polsce to pojęcie występuje również jako zakład bez ryzyka lub bonus bez ryzyka, zakład bezpieczny (ubezpieczony) lub nawet darmowy zakład, co nie do końca jest prawdą, bo cashback równa się z inwestycją własnych środków. 

Cashback następuje, gdy bukmacher zwraca na konto depozytowe lub bonusowe określoną kwotę - stawkę zakładu, który okazał się przegrany. Ze względu na obowiązujący w naszym kraju podatek od obrotu w wysokości 12%, u większości firm zwracana suma jest pomniejszona właśnie o tę konieczną opłatę. Czyli jeśli korzystamy z cashbacku do 100 zł, na nasze konto może wrócić 88 zł. Bukmacherzy mogą brać ten podatek na siebie, jednak w Polsce to rzadko spotykana praktyka.

Z cashbackiem najczęściej mamy do czynienia przy rejestracji konta. Zakład bez ryzyka otrzymujemy jako jeden z elementów oferty powitalnej. Dotyczy on pierwszego obstawionego kuponu. Niektóre firmy proponują także ten bonus w trakcie gry. Bukmacher może oferować cashback np. z okazji ważnych wydarzeń sportowych.

Cashback jaki bukmacher?

Nie każdy bukmacher ma cashback w swojej ofercie. Sprawdźmy dokładnie, jak pod tym względem prezentuje się czołówka legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce.

STS cashback bukmacher

Bukmacher z największymi udziałami w rynku proponuje cashback nowym graczom, który podczas rejestracji wpiszą kod promocyjny MEGABONUS. Tylko w takim wypadku użytkownicy zakładający konto będą mogli skorzystać z tej promocji.

Wysokość zakładu bez ryzyka w STS wynosi 31 zł. Oznacza to, że bukmacher oferuje cashback, czyli zwrot stawki pierwszego zakładu - pomniejszonej o podatek - do maksymalnie 31 zł. 

Zwróconymi środkami nie musimy w żaden sposób obracać.

sts cashback

Kod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna cashback bukmacher

Fortuna ma jeden z najwyższych cashbacków dostępnych wśród polskich bukmacherów. Używając kodu rejestracyjnego, możemy liczyć na pierwszy zakład bez ryzyka do 120 zł. Tutaj również otrzymamy zwrot stawki z odjętą kwotą wynikającą z obowiązującego podatku. 

Środki, które wrócą na nasze konto, muszą zostać wykorzystane na dowolny zakład. Nie jest nakazany żaden kurs minimalny - ani pojedynczego zdarzenia, ani całkowity. Wystarczy więc obstawić jedno zdarzenie po kursie 1.14, czyli najniższym, który da nam jakąkolwiek wygraną.

Fortuna cashbackSPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betclic cashback bukmacher

Bukmacher, który niedawno powrócił na polski rynek, może się pochwalić najwyższym cashbackiem na rynku - do 530 zł.

W sytuacji, gdy pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymane środki trafią na nasze konto bonusowe. Będziemy musieli nimi czterokrotnie obrócić po minimalnym kursie 2.00. Przy maksymalnym cashbacku wymagana łączna suma stawek to 2120 zł (530 zł x 4).

betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS530
>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

PZBuk cashback bukmacher

PZBuk, czyli Polskie Zakłady Bukmacherskie, to firma z stosunkowo niedługim stażem na rynku. Na obecną chwilę nie posiada w swojej ofercie promocji cashback. Oferuje za to inne bonusy, m.in.: startowy od depozytu 100% do 530 zł, freebet w wysokości 10 zł oraz bonus zwiększający wygraną w zależności od zdarzeń na kuponie.

pzbuk cashbackKod rejestracyjny: MEGABONUSPZB
>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Totolotek cashback bukmacher

W Totolotku również nie znajdziemy w tym momencie oferty cashback. Być może jest to związane z gruntownymi zmianami, jakie w ostatnim czasie przechodzi ten legalny polski bukmacher. Nowy właściciel Totolotka zadecydował m.in. o utworzeniu nowego serwisu online. Odświeżona strona wystartowała z początkiem sierpnia. Istnieje prawdopodobieństwo, że w najbliższym czasie cashback pojawi się wśród dostępnych promocji. Obecnie użytkownicy mogą skorzystać z innych bonusów, m.in. tych zawartych w pakiecie powitalnym: freebetu i premii 100% od pierwszej wpłaty.

totolotek cashbackKod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

LVBet cashback bukmacher

LVBet proponuje autorską formę cashbacku do 50 zł poprzez akcję promocyjną Bezpieczny Kupon 5+. Jej zasady różnią się jednak od tradycyjnego zakładu bez ryzyka.

Zmodyfikowany cashback u tego bukmachera polega na tym, że za pierwszy nietrafiony zakład w każdym tygodniu otrzymamy zwrot stawki, jeżeli dokładnie jedno zdarzenie zostanie rozliczone jako przegrane. Do promocji kwalifikują się kupony akumulowane z minimum pięcioma zdarzeniami i minimalnym kursem całkowitym 3.00. 

Kwota, która do nas wróci, podlega trzykrotnemu obrotowi po łącznym kursie nie niższym niż 1.75.

lvbet cashbackSPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

Etoto cashback bukmacher

W ofercie Etoto także nie znajdziemy klasycznego cashbacku. Bukmacher proponuje jednak zwrot stawki w ramach innych akcji promocyjnych skierowanych do:

- obstawiających piłkę nożną (polska Ekstraklasa, typy na rzuty rożne i poniżej/powyżej)

- obstawiających e-sport 

- obstawiających rozgrywki sportowe USA (NBA, NHL, NFL, MLB, MLS)

- grających w weekendy

- obstawiających tenisa

etoto

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę etoto.pl<< 

Forbet cashback bukmacher

U tego bukmachera nie znajdziemy cashbacku. Forbet proponuje graczom inne promocje, m.in. pakiet powitalny na start. Ta oferta dla nowych użytkowników obejmuje bonusy od trzech pierwszych wpłat na konto do 2000 zł + 50 zł. Warunek: podczas rejestracji należy podać kod promocyjny MECZYKI. Na premię mogą też liczyć gracze obchodzący urodziny.

forbet

KOD REJESTRACYJNY: MECZYKI
>>Przejdź na stronę iforbet.pl<<

Cashback a cashout - różnice

W słowniku pojęć bukmacherskich występuje nie tylko pojęcie cashback, ale również cashout. Niech nikogo nie zmyli podobnie brzmiąca nazwa. Nie ma wątpliwości - wbrew pozorom cashback i cashout to dwie różne opcje dostępne u legalnych polskich bukmacherów. Warto znać zasady działania tych promocji. 

Jak wspomnieliśmy wyżej, cashback to wykonywany przez bukmachera zwrot zainwestowanych pieniędzy na nasze konto gracza.

Cashout zaś to popularna opcja, która umożliwia zamknięcie zakładu przed zakończeniem wszystkich umieszczonych na nim zdarzeń. Możemy wycofać się z zakładu i odzyskać zainwestowane pieniądze lub wygrać pewną kwotę, mniejszą od pierwotnie ustalonej po wysłaniu kuponu. Wysokość cashoutu zależy od kursów poszczególnych zdarzeń.

Posłużmy się przykładem, który rozjaśni działanie opcji cashout i pozwoli na całkowite zrozumienie tematu.

Załóżmy, że w zawarliśmy zakład akumulowany z sześcioma zdarzeniami. Pięć zdarzeń jest zaplanowanych na ten sam dzień, a jedno, docelowo kończące kupon, na kolejny. Cashout to szczególnie prawdopodobna opcja w momencie, gdy zostaje nam właśnie jeden zakład do rozliczenia całości. Jeśli weszłyby typy numer jeden, dwa, trzy, cztery i pięć, bukmacher najpewniej zaproponowałby cashout możliwy do czasu rozpoczęcia ostatniego zdarzenia. 

U niektórych bukmacherów z cashoutu skorzystamy grając zakłady na żywo. Mamy wówczas okazję odzyskać część stawki, jeśli trwający pojedynek live nie układa się po naszej myśli.

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Firma Forbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016 wydane na okres 6 lat. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i Pakiet Pudziana

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Obie drużyny strzelą - both to score Raków radzi sobie coraz lepiej, nawet w meczach w których nie wygrywa przynajmniej strzela bramki. Śląsk od dłuższego czasu znajduje się w dołku, ale i tak powinien w tym spotkaniu strzelić przynajmniej jednego gola.
Poniżej 3.5 bramki (under 3.5) W dotychczasowych meczach United u siebie padło tylko sześć bramek i choć Arsenal jest w stanie znacząco poprawić tę statystykę Kanonierzy nie wydają się nam obecnie w tak dobrej formie strzeleckiej i mimo wszystko stawiamy w tym meczu przede wszystkim na małą liczbę goli.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.