O progresji rosnącej. Systemy gry Paroli, a także 1-3-2-4. Wady i zalety tych sposobów gry.

W dwóch poprzednich artykułach opisywaliśmy cztery najpopularniejsze progresje malejące czyli takie, w których kwota stawek rośnie w przypadku przegranej zakładu. Osobną grupę stanowią systemy, w których to w przypadku wygranej stawka naszych zakładów idzie w górę, mówimy wtedy o progresji rosnącej. Z tego typu przypadkiem mamy do czynienia przy systemie Paroli, a także 4-poziomowej progresji 1-3-2-6.

System Paroli

Ten system progresji nazywa się często anty-Martingale, bo jego założenia są dokładnie odwrotne niż tamta progresja. W strategii Martingale podwajamy stawkę do momentu, w którym wygramy zakład. W Paroli zaczyna się od minimalnej stawki i podwyższa ją w przypadku wygranej, w przypadku przegranej schodzi się na niższy poziom. Uznaje się, że w systemie Paroli najlepiej obstawiać zakłady po kursie minimum 2.0 co niestety prowadzi do grania na siłę typów, które mają kurs w okolicach 2.0. By tego uniknąć można oczywiście rozbić poszczególne szczeble progresji na kilka mniejszych grając wyłącznie typy mocno przeanalizowane, oczywiście jednak zgodnie z prawem statystyki im więcej szczebli progresji tym większe prawdopodobieństwo, że któryś z zakładów okaże się przegrany.

Główną zaletą tego typu grania jest bez wątpienia dużo większy zysk niż z tradycyjnych progresji malejących typu Martingale i Fibonacci. Ryzyko tego, że kolejny zakład, który trzeba będzie zagrać (nie mówiąc już o groźbie limitu u bukmachera) jest tam bardzo duży, a zysk tak naprawdę jest dość niski. Paroli dobrze nadaje się do budowania dużych bankrolli pod warunkiem bardzo dużej skuteczności na jakichś typach. Bez sprawdzonego sposobu gry, w których użytkownik potrafi trafiać typy długimi seriami (lub ubezpieczać je w taki sposób by w najgorszym razie otrzymać zwrot przynajmniej części funduszy) nie ma się co nawet do niego zabierać.

Trafianie zakładów seriami jest bowiem bardzo trudne, a nawet jeden nietrafiony typ sprawia, że gracz traci całość zainwestowanej w zakład stawki. Może dojść nawet do sytuacji, że gracz ma wysoki procent skuteczności typów, ale grając systemem Paroli i tak nie jest na plusie z powodu przegranego na wyższym poziomie progresji zakładu. Przed zastosowaniem systemu Paroli należy założyć na jakim etapie progresji gracz ją zakończy i w jaki sposób będzie podnosił stawkę kolejnego zakładu po wygranej. Problem pojawia się na wyższym poziomie gdy presja na wynik rośnie i łatwiej wtedy o popełnienie błędu. Reasumując: jest to system, którego można używać tylko w krótkim okresie do budowania budżetu, sprawdza się w zasadzie wyłącznie przy założeniu, że trafiamy wszystkie grane typy co jak wiadomo jest wyjątkowo mało prawdopodobne.

System 1-3-2-6

Ten sposób stawkowania jest pewnym wariantem systemu Paroli, w którym ubezpieczamy część stawki na zakład na trzecim progu. Określamy budżet na ten system na dwie jednostki, w pierwszym etapie stawiamy jedną jednostkę na typ z kursem minimalnym 2.0. Jeśli wygramy stawiamy cały budżet czyli 3 jednostki (2 j. budżetu początkowego + 1 j. wygrana w pierwszym zakładzie). Jeśli przegramy tracimy 3 jednostki i wracamy do pierwszego poziomu, jeśli wygramy w trzecim etapie gramy, zgodnie z nazwą progresji, za dwie jednostki. W przypadku przegranej kończymy z zyskiem 2j., które możemy od razu wykorzystać na powrót do etapu początkowego. W przypadku wygranej w ostatnim etapie stawiamy 6 jednostek. W przypadku przegranej przegrywamy 6 jednostek i wychodzimy na zero, a jeśli wygramy zyskujemy 12 j.

System ten powstał po to by nieco zabezpieczyć progresję Paroli i dzieje się to na kilku etapach. Najgorsza jest przegrana na pierwszym i drugim, w wyniku której tracimy cały zysk. W przypadku przegranej na trzecim poziomie kończymy z zyskiem 2 jednostek, które możemy wykorzystać na powrót do początku. Przegrana na czwartym etapie nie daje nawet minimalnego zysku, ale za to nie kończymy progresji ze stratą co też jest bardzo istotne. Plusem jest z pewnością podobnie spory zysk jak na systemie Paroli przy nieco mniejszym ryzyku, bo w końcu mamy pewne ubezpieczenie przynajmniej na dwóch etapach. Należy jednak przemyśleć wprowadzenie mini-progów, bo konieczność grania kursów minimum 2 prowadzi do grania na siłę. Oczywistym minusem tej strategii jest trudność jej ukończenia. Podobnie jak Paroli i tutaj sprawdza się ona tylko w przypadku długich serii zwycięstw, już jednak przy nieubezpieczonym progu może oznaczać stratę.

 

Sprawdź ranking bukmacherów i nasze wyjątkowe promocje
Ranking

Bukmacherzy

Tylko na Meczyki.pl: Podczas rejestracji wpisz kod 1000plus29pln. Kliknij w "Sprawdź", aby zapoznać się ze szczególami. Uwaga! Wygraj bilety na mecz Polska - Izrael!

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - kliknij w "sprawdź" i dowiedz się więcej.

Tylko na Meczykach: wpisz kod 60plnmeczyki i poza standardową ofertą powitalną, odbierz punkty, które wymienisz na nagrodę.

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Real broni się przed spadkiem, a Alaves wciąż ma szanse na europejskie puchary. Gospodarze w ostatnim czasie grają jednak słabo, ogólnie bazują raczej na solidnej defensywie dlatego w tym spotkaniu nie powinniśmy zobaczyć wielu goli.
Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Milan od dłuższego czasu gra w ataku dość siermiężnie, jeśli nawet wygrywa to minimalnie. Parma w końcówce rozgrywek gra kiepsko, także ze względu na brak podstawowych zawodników. Milan jest faworytem spotkania, ale po ewentualnym strzeleniu bramki, z czym podopieczni Gattuso mogą mieć problemy, powinien bronić korzystnego rezultatu.
Powyżej 2.5 bramki (over 2.5) To ważne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie. W poprzednim domowym spotkaniu z Villarreal Girona kompletnie zawiodła nie potrafiąc strzelić gola, ale teraz zagra przeciwko dużo słabszej defensywie, która traci sporo bramek. Do składu Celty wraca Aspas, dzięki któremu drużyna z Galicji zdobyła ostatnio kilka punktów, a więc spodziewamy się w tym meczu wyrównanej walki i kilku bramek.
Manchester City -1 (Man City wygra przynajmniej dwiema bramkami, handicap 0:1) Drużyna Guardioli mimo momentami bardzo dobrej gry i równej liczby bramek w dwumeczu odpadła w ćwierćfinale Ligi Mistrzów co z pewnością jest sporym ciosem. Wielu oczywiście spekuluje czy The Citizens będą w stanie podnieść się po przegranej ze Spurs choć nie wydaje się by stawianie sprawy w ten sposób było zasadne. Manchester City był w tym spotkaniu nieco lepszy i pewnie awansowałby gdyby nie popełnił tylu błędów w defensywie. Na spotkanie ligowe gospodarze powinni wyjść zmotywowani, bo cały czas rywalizują z Liverpoolem i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Typujemy w tym spotkaniu wyraźne zwycięstwo gospodarzy.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.