Obstawianie meczów piłki nożnej. Czy można obstawiać mecze online żeby wygrywać? Na czym polega, zasady i jak zacząć obstawianie

Obstawianie meczów piłki nożnej. Czy można obstawiać mecze online żeby wygrywać? Na czym polega, zasady i jak zacząć obstawianie
Źródło zdjęcia: Javier Ruiz Garcia/shutterstock.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Jak obstawiać mecze - poradnik dla początkujących

Coraz więcej osób myśli o rozpoczęciu przygody z bukmacherką. Ale jak obstawiać mecze w punktach stacjonarnych i przez internet? Jak zacząć grać bezpiecznie? Istnieje wiele reguł. Postanowiliśmy wam przedstawić te najważniejsze, które są potrzebne, aby początek z zakładami bukmacherskimi był tak łatwy i klarowny, jak to tylko możliwe. Ale przede wszystkim bezpieczny!

Spis treści:

 1. Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich?
 2. Obstawianie meczów – jak to robić i na czym to polega?
 3. Jak zacząć obstawiać mecze – poradnik nowicjusza
 4. Obstawianie meczów online – zalety bukmacherki w internecie

1. Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich? Pomożemy wam znaleźć odpowiedź

Kim jest bukmacher? Kiedyś to mogła być nawet jedna osoba, dziś to duże firmy przyjmujące zakłady na wydarzenia sportowe. Ale nie tylko – zdarza się, że niektórzy bukmacherzy wprowadzają także zakłady na np. wybory parlamentarne. Niemniej jednak to wciąż sport jest główną dziedziną, którą się zajmują.

Warto pamiętać, że zakłady bukmacherskie można obstawiać zarówno w punktach stacjonarnych, gdzie za kupon zapłacimy gotówką lub kartą oraz w internecie. Praktycznie każda duża i znana firma udostępnia możliwość zawierania zakładów online. Jest to wygodna i prosta forma, bo obstawiamy za pomocą wcześniej wpłaconego depozytu.

Aby móc legalnie zacząć grać, należy mieć ukończone 18 lat.

1. Znajdź bukmachera

Znalezienie bukmachera jest proste. Jest niemal dwadzieścia firm, które uzyskały zgodę Ministerstwa Finansów na prowadzenie swojej działalności w Polsce. Jednak należy pamiętać, że każdy bukmacher czymś się różni. Ma inne kursy, inne bonusy na start itp.. Na naszej stronie znajdziecie ranking bukmacherów, dzięki któremu wybierzecie najlepszego dla siebie oraz zdecydujecie jak obstawiać mecze przez internet. Szczegółowo opisujemy każdą firmę, dzięki czemu możecie sprawdzić wszystkie szczegóły zanim podejmiecie decyzję.

2. Zarejestruj się

W przypadku bukmacherów naziemnych sprawa jest prosta. Idziemy do okienka, płacimy i otrzymujemy obstawiony kupon. Inaczej sprawa ma się w internecie, gdzie dana firma musi mieć pewność, że zawiera umowę z osobą pełnoletnią.

Podczas rejestracji musimy podać wszystkie dane potwierdzające naszą tożsamość: imię, nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania. Ponadto trzeba załączyć zdjęcia awersu i rewersu dowodu osobistego. Musimy także załączyć numer konta bankowego, na które będą przelewane pieniądze za trafione kupony (jest to robione na nasze życzenie, a nie automatycznie – warto o tym pamiętać).

Rejestracja nie trwa dłużej niż 5 minut. Po tym czasie, kiedy nasze konto zostanie już zweryfikowane, możemy wpłacić depozyt (jego wielkość zależy tylko od gracza) i rozpocząć obstawianie przez internet.

Obstawianie meczów online
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Eduardo Dutra / Pexels

3. Wyszukaj „pewniaki” i sprawdź typy

Wśród osób obstawiających mecze piłkarskie oraz inne dziedziny sportu – zwłaszcza wśród początkujących – popularne są tzw. pewniaki. Są to typy, które najpewniej powinny wejść: np. gdy lider gra z outsiderem.

Ponadto – tu już bez względu na staż gracza – zawsze sprawdzane są typy. Mogą być one pomocne zwłaszcza dla początkujących, którzy jeszcze nie są tak wprawieni w danym sporcie lub nie potrafią w pełni przeanalizować wszystkich danych i statystyk. Typy pozwalają wyrobić sobie opinię oraz pomagają w podjęciu decyzji dotyczącej danego zakładu.

Na Meczyki.pl znajdziecie typy do każdego spotkania – sprawdzamy wszystko za was, abyście mieli jak najwięcej sprawdzonych informacji, dzięki którym obstawianie meczów będzie łatwiejsze.

Zobacz również:

 1. gdzie obstawiać mecze
 2. co obstawiać u bukmachera
 3. jak obstawiać bez ryzyka - graj odpowiedzialnie
 4. czy można zarabiać na bukmacherce

4. Porównaj kursy

Przed obstawieniem meczów, sprawdź jak kształtują kursy u poszczególnych bukmacherów. Kurs to nic innego, jak prawdopodobieństwo. Operator zakładów przyjmuje jakie są szanse na konkretny wynik, zwycięstwo, remis czy porażkę. Po prostu pokazuje nam jakie są szanse, że spotkanie zakończy się którymś z rozstrzygnięć.

Podstawowymi rzeczami, które można obstawiać są zwycięstwo, remis lub porażka. Stawiamy na któreś z tych rozwiązań, typując na kuponie 1 (zwycięstwo gospodarzy), X (remis) lub 2 (zwycięstwo gości). Można też pójść krok dalej i obstawić liczbę bramek w meczu (mniej lub więcej niż 2,5) czy wynik do przerwy.

Niższy kurs oznacza większe prawdopodobieństwo wygranej tej właśnie drużyny. Im wyższy kurs, tym większa będzie wygrana, ale też mniejsza szansa, że taki wynik właśnie padnie. Oczywiście, w sporcie wszystko jest możliwe, jednak warto pamiętać, że z jakiegoś powodu prawdopodobieństwo jest tak niskie. Na naszej stronie, w jednym miejscu, możecie sprawdzić jak kształtują się kursy na dane wydarzenie u różnych bukmacherów. To spore ułatwienie, gdyż nie trzeba wchodzić na każdą ze stron i pojedynczo sprawdzać interesujących nas meczów.

5. Obstaw wybrane mecze

Kiedy już wybierzemy bukmachera, zarejestrujemy się na jego stronie i sprawdzimy kursy, możemy przystąpić do obstawiania. Jak obstawiać mecze? Jest to bardzo proste – wystarczy kilka kliknięć.

Wyróżniamy trzy rodzaje zakładów: pojedynczy, kombinacyjny oraz systemowy. Ten pierwszy jest najprostszy. Typujemy po prostu jaki będzie rezultat: 1, X czy 2. Określamy stawkę, potwierdzamy i gotowe.

Zakład kombinacyjny polega na obstawieniu dwóch lub więcej zdarzeń. Możemy obstawić kilka spotkań Ligi Mistrzów, Bundesligi, Ekstraklasy lub je pomieszać na jednym kuponie. Wyświetlą się one automatycznie jako zakład kombinacyjny. Taki kupon może zawierać od dwóch do dwunastu zdarzeń. Aby wygrać, należy poprawnie wytypować wszystkie wyniki. Jest to najmniej pewny kupon, ale w przypadku trafienia, może zagwarantować najwyższą wygraną, gdyż jest ona wynikiem mnożenia poszczególnych kursów. Pamiętaj aby grać odpowiedzialnie!

W przypadku zdecydowania się na zakład systemowy, możemy wygrać, nawet jeśli któreś ze zdarzeń nam nie wejdzie. Tego rodzaju zakłady są kombinacją zakładów pojedynczych. Można go zawrzeć po dodaniu do kuponu co najmniej trzech różnych meczów. Następnie wybieramy zakładkę „system” i rodzaj zakładu. Do najczęściej wybieranych rozwiązań systemowych należą System 2/3 (musi zawierać trzy zakłady), Trixie (cztery zakłady) czy Paten (7 zakładów).

Obstaw wybrane mecze
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Senolsengul / Pixabay

2. Obstawianie meczów – jak to robić i na czym to polega?

Jak obstawiać mecze piłki nożnej, aby było to skuteczne? Trudno mówić o jakiejś jednej niezawodnej metodzie. Zakłady bukmacherskie i sport mają w sobie znamiona losowości, więc nigdy nie można być pewnym w stu procentach, że nasza taktyka okaże się skuteczna. Oczywiście, na naszej stronie staramy się wam jak najlepiej przedstawić konkretne typy, ale warto zawsze mieć z tyłu głowy, żeby nie szaleć z dużymi kwotami. Zwłaszcza po wysokiej wygranej – euforia nie jest dobrym doradcą.

1. Systemy i strategie

O systemach bukmacherskich mówimy w przypadku przetestowanych przez ekspertów schematów obstawiania meczów. Są one oparte na matematyce, statystyce oraz rachunku prawdopodobieństwa. Jeśli chcemy skorzystać z któregoś z nich, warto dogłębnie zapoznać się z jego systemem działania. Poniżej prezentujemy wam – w skrócie – na czym polegają najpopularniejsze schematy.

Jednym z najpopularniejszych systemów jest progresja, która polega na zwiększaniu stawki zakładu w przypadku przegranej. Jest on skuteczny wyłącznie w przypadku konkretnego rodzaju zdarzeń. Jak każdy schemat, ma on swoje wady i zalety – warto wcześniej zapoznać się na czym dokładnie polega.

Istnieją także zakłady blokowe i rozpisowe, które uatrakcyjniają i ułatwiają grę. Są przydatne w przypadku zakładów akumulacyjnych.

Innym znanym przykładem systemów bukmacherskich jest kryterium Kelly'ego. Pomaga ono wybrać optymalną stawkę, jaką należy postawić na konkretne zdarzenie. Jest to popularne rozwiązanie, ponieważ w pełni oparte jest na matematyce oraz rachunku prawdopodobieństwa, co zmniejsza ryzyko. Warto jednak dokładnie się z nim zapoznać przed wprowadzeniem go do swojej gry.

To tylko kilka z wielu schematów i systemów. Warto prześledzić ten temat, bo może się okazać, że któryś z nich będzie wam pasował. Należy jednak zaznaczyć, że systemy są jedynie pomocnicze. Mają pomóc wygrać. Każdy ze schematów trzeba dopasować do swojego stylu gry oraz doświadczenia.

2. Wady i zalety systemów

Na systemach bukmacherskich, podobnie jak w przypadku gry w Lotto, należy pamiętać, że systemy są wadliwe. Korzystanie z któregoś z nich wcale nie oznacza pewnej wygranej. One są jedynie rodzajem koła ratunkowego, pomocy. Coś, co jest oparte na matematyce, teoretycznie powinno być bezbłędne. Jednak losowość, jaką cechuje się sport – piłka nożna w szczególności – obniża skuteczność obliczeń. Pewnie, może się okazać, że przez wiele tygodni nie stracicie, ale w końcu któryś kupon nie wejdzie. Warto o tym pamiętać, kiedy rozważamy obstawianie meczów stacjonarnie lub przez internet.

Zaletami systemów na pewno jest to, że pomagają zarówno doświadczonym, jak i początkującym graczom. Zwłaszcza ci drudzy mogą z nich wiele wynieść. Studiując schemat działania poszczególnych systemów można się wiele nauczyć. Jak obstawiać mecze, żeby było to bardziej skuteczne, jak minimalizować ryzyko, jakie jest prawdopodobieństwo, że „pewniak” faktycznie jest „pewniakiem”. Trzeba na to poświecić sporo czasu.

Mimo swoich wad i zalet dobrze jest do swojej wiedzy sportowej dodać trochę wiedzy analitycznej płynącej z systemów bukmacherskich. Nawet jeśli nie wybierzemy żadnego z nich, na pewno bardzo wiele wniosą do naszego sposobu gry oraz rozumienia zawiłości bukmacherki.

wady i zalety systemow
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: Picselweb/ Pixabay

3. O czym pamiętać podczas obstawiania meczów?

Przede wszystkim o spokoju. Nigdy nie należy stawiać dużych sum. Nawet jeśli nimi dysponujemy, warto je podzielić na mniejsze, którymi obstawimy więcej kuponów. W ten sposób minimalizujemy ryzyko dużej straty. Zawsze pamiętaj o odpowiedzialnym graniu.

Podejście na chłodno jest w przypadku obstawiania meczów piłkarskich najważniejsze. Emocje nigdy nie są dobrym doradcą. Zwłaszcza, gdy uda się wygrać dużą kwotę. Rozochoceni powodzeniem, możemy postawić całość. Tylko po co? Można przecież to wszystko stracić. Dlatego tak ważne jest, aby prać pod uwagę element ryzyka, który pojawia się przy każdym zakładanym kuponie.

3. Jak zacząć obstawiać mecze – poradnik nowicjusza

 • Sport jest przewrotny: Pamiętajcie, że sport jest tylko sportem. Każdy może wygrać z każdym i historia niejeden taki scenariusz widziała. Zawsze należy pamiętać o ryzyku i przeanalizować wszystkie za i przeciw, zwłaszcza jeśli chcemy postawić większą sumę. Obstawianie meczów powinno być poprzedzone wcześniejszą analizą.
 • Wiedza na temat obstawianej dyscypliny: To jest podstawa. Jeśli się nie znasz, nie obstawiaj. Nie ma co liczyć na fart. Zawsze trzeba trzymać się dyscypliny, o której się wie najwięcej. W przypadku piłki nożnej trzeba sprawdzić historię spotkań, mecze bezpośrednie, ostatnią formę, jak długo trwała seria zwycięstw czy porażek. Słowem – wszystko, co pomoże nam trafnie obstawić wynik spotkania.
 • Z początkiem sezonu nie obstawiamy dużych sum: Początek każdych rozgrywek to duża niewiadoma. Nie ma co sugerować się wynikami sparingów, gdyż są one bardzo niemiarodajne. Ważne, aby w pierwszych kolejkach stawiać małe sumy. Wygrana może nie będzie wielka, ale strata również nas nie zaboli.
 • Warto stawiać na remisy: Może to zabrzmi dziwnie, ale postawienie na remis zwiększa prawdopodobieństwo trafienia. Oczywiście nie w każdym przypadku, ale gdy np. mecz odbywa się w rozgrywkach niższej rangi, możemy założyć, że faworyt nie będzie chciał się forsować. W takich spotkaniach często właśnie padają wyniki remisowe.
 • Nie obstawiać zbyt wielu meczów na jednym kuponie: Pamiętajcie, że większa liczba kuponów ma większe szanse powodzenia niż wiele zakładów na jednym kuponie. Jeśli obstawicie wiele rzeczy i jedna nie wejdzie, kupon idzie do śmieci. Oczywiście, wszystko zależy od rodzaju kuponu, ale często tak to się właśnie kończy. Lepiej założyć kilka kuponów po dwa zdarzenia niż jeden z dziesięcioma. Należy także pamiętać, żeby nie powielać zakładów – każdy kupon powinien zawierać inne mecze. W ten sposób zwiększamy nasze szanse.
 • Uważaj przy obstawianiu derbów i dwumeczów: Są to bardzo specyficzne spotkania. Wyświechtany frazes, że derby rządzą się własnymi prawami ma w sobie wiele prawdy. Nigdy nie wiadomo jak zakończy się spotkanie. Takie spotkania nie mają faworytów – nawet jeśli są oni na papierze, na boisku może być zupełnie inaczej. W przypadku dwumeczów również warto uważać – dobrze jest sprawdzić jak dany zespół prezentuje się u siebie, a jak na wyjeździe. W ten sposób łatwiej nam będzie trafić końcowy wynik.
 • Nie podpalaj się wysoką wygraną: Mówimy o tym po raz kolejny, ale to jest niezwykle ważne. Gramy po to, aby wygrać, nie po to, aby stracić. Pieniądz musi krążyć, ale ma to za sobą nieść pomnażanie kapitału. Wysokie wygrane lepiej schować do kieszeni, a tylko niewielką ich część przeznaczyć na dalszą grę. W ten sposób minimalizujemy ryzyko straty. Jeśli kolejny kupon nie wejdzie, to łatwiej przełknąć stratę kilkudziesięciu złotych, niż kilkuset czy kilku tysięcy.

4. Obstawianie meczów online – zalety bukmacherki w internecie

Wielu legalnych bukmacherów oferuje także przyjmowanie zakładów online. W Polsce to obecnie 18 firm działających legalnie (z czego 14 jest dopuszczonych do przyjmowania zakładów przez internet). Pełna lista jest dostępna na stronie Ministerstwa Finansów – tam można znaleźć wszystkie informacje dotyczące legalnej bukmacherki.

Warto pamiętać, że wszystkie firmy dopuszczone przez Ministerstwo Finansów, to miejsca gdzie najlepiej obstawiać mecze online. Są one gwarancją bezpieczeństwa. Strony obstawiania meczów piłkarskich, które należą do zatwierdzonych bukmacherów pozwalają spokojnie cieszyć się grą, bez obawy o to, że ktoś nas oszuka. Można wpłacać nawet duże depozyty bez obawy o to, że nasze pieniądze znikną. Będą one tam tak długo, aż ich nie wykorzystamy.

Ponadto legalne firmy bukmacherskie chcą przyciągnąć do siebie jak najwięcej graczy. W związku z tym przygotowują coraz więcej ofert powitalnych, promocji oraz bonusów. Można wpłacić depozyt i dostać od „buka” sto procent więcej na start. Mówimy tu już o sporych kwotach, które pozwalają na to, aby strony do obstawiania meczów były częściej odwiedzane w celu zawierania kolejnych kuponów. Im więcej pieniędzy ma użytkownik, tym więcej zakładów może obstawić.

Jak obstawiać mecze w internecie?

To bardzo proste – wystarczy kilka kliknięć. Wszystkie kroki opisaliśmy wyżej. Warto także pamiętać, że większość firm oferuje aplikacji mobilne, dzięki którym równie bezpiecznie można grać w dowolnym miejscu i czasie. To wygoda, której nie oferują punkty naziemne. Można obstawiać kiedy tylko się chce. Można tak samo szybko wypłacać wygrane, które w większości przypadków w ciągu doby trafią na nasze konto.
Na Meczyki.pl znajdziecie ranking bukmacherów, w którym szczegółowo opisujemy ofertę każdego z nich, dzięki czemu obstawanie meczów przez internet będzie czystą przyjemnością.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Inter -1 (Inter wygra przynajmniej dwiema bramkami, handicap europejski 0:1) Inter ma w tym sezonie duże apetyty, bo zespół przejął Antonio Conte, który jest niezłym fachowcem, a drużynę latem poważnie wzmocniono. Na razie Inter gra w lidze dobrze co jest niezłym prognostykiem przed pierwszym spotkaniem LM. Sparta potrafi być groźna, ale raczej na swoim stadionie, dlatego w tym meczu postawimy na wyraźne zwycięstwo gospodarzy.
Lyon wygra Olympique nie wygrał trzech ostatnich ligowych spotkań z rzędu, a latem stracił kilku podstawowych zawodników, ale to nadal całkiem dobra drużyna, która u siebie powinna sobie poradzić z Zenitem, który jest w tym sezonie sporą niewiadomą. Trudno powiedzieć na co stać Rosjan, którzy nie są już tak mocni jak jeszcze kilka sezonów temu.
Ajax wygra Obie drużyny straciły latem kluczowych zawodników, wydaje się jednak, że utrata Nicolasa Pepe jest dla Lille bardziej dotkliwa niż odejście graczy Ajaxu, którzy zachowali kilku graczy zeszłorocznej drużyny, która była rewelacją Ligi Mistrzów, takich jak choćby van de Beek, Ziyech czy Tadić. U siebie Holendrzy powinni wygrać z Lille.
Chelsea wygra W Valencii panuje totalny bałagan po niespodziewanym zwolnieniu Marcelino, a Chelsea, która kiepsko zaczęła sezon prezentuje się coraz lepiej. Młoda drużyna Franka Lamparda gra ostatnio bardzo dobrze w ofensywie i jeśli przeciwnik nie wzniesie się na swoje obecne wyżyny może w tym spotkaniu nie zdobyć ani jednego punktu.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.