Płaska stawka w zakładach. Główne założenia, wady i zalety tego systemu bukmacherskiego

Płaska stawka w zakładach. Główne założenia, wady i zalety tego systemu bukmacherskiego
Źródło zdjęcia: GSerban/shutterstock.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Doświadczeni gracze bukmacherscy wiedzą, że powodzenie w rywalizacji z firmami może przynieść tylko konsekwencja w dłuższym okresie czasu, a to czy w określonym momencie wygra czy przegra się kilka zakładów nie ma większego znaczenia. Stąd właśnie nieufność co do progresji uważanej za system nienadający się do poważnej gry ze względu na poważną groźbę utraty wszystkich środków i wybór płaskiej gry płaską stawką lub stawką modulowaną w zależności od tego na ile oceniamy ryzyko danego zakładu.

Wybór odpowiedniej metody stawkowania

Wybór właściwego stawkowania jest dla początkującego gracza niezwykle ważny, bo często decyduje on o tym czy użytkownikowi uda się pograć przez dłuższy czas i sprawdzić własną strategię gry, a przede wszystkim skuteczność obstawianych typów. Wiadomo jednak, że nawet początkujący gracz myśli o wygrywaniu pieniędzy dlatego szuka od razu sposobów na to by zoptymalizować stawkowanie do jak największych zysków. Stąd popularność różnego rodzaju progresji, które przedstawialiśmy z poprzednich artykułach; można je bowiem modulować w zależności od tego czy chcemy grać ostrożnie czy też bardziej ryzykownie.

Progresje mają jednak to do siebie, że są strategiami bardzo ryzykownymi, a powodzenie gracza jest uzależnione od tego czy uda mu się w krótkim terminie zaliczyć serię wygranych. Wbrew pozorom zresztą zyski z obstawiania przy progresji nie są wielkie, wystarczy spojrzeć tylko na projekcję systemu Martingale czy też użycia ciągu Fibonacciego. Wygrane rosną w przypadku stosowania progresji rosnących takich jak choćby system Paroli wtedy jednak uzależniamy zyski od serii wygranych, podczas kiepskich serii budżet szybko topnieje. Idealnym sposobem na grę wydaje się wiec trzymanie się płaskiego stawkowania, które przede wszystkim pozwala na sprawdzenie skuteczności typera.

Płaska stawka założenia

Stosując płaskie stawkowania mamy zazwyczaj na myśli obstawianie zdarzeń o mniej więcej podobnych kursach jednak nie jest to warunek niezbędny dla stosowania tego rodzaju stawkowania. Na początku jednak musimy ustalić ile procent całego budżetu na grę stanowić będzie nasza stawka. Przyjmuje się, że powinna ona wynosić mniej-więcej 2-3%, w przypadku agresywniejszej strategii możemy ją podnieść do 5%. Należy tu uwzględnić również wysokość kapitału, przy bardzo dużym budżecie przyjmuje się nawet stawkę poniżej 1%. Przykładowo: mają do dyspozycji 1000 PLN i przyjmując, że będziemy grać za 2% budżetu każdy zakład obstawiamy za 20 PLN. Możemy założyć, że będziemy grali np. kursy przekraczające 2 lub też duble, w których łączne AKO zakładów na oba zdarzenia będzie wyższa niż 2.

Zalety i wady płaskiego stawkowania

Jak widzimy płaskie stawkowanie jest banalnie proste dlatego idealnie nadaje się dla początkujących graczy, którzy dzięki niemu mogą sprawdzić czy są w stanie uzyskiwać zysk w dłuższej perspektywie czasu. Stosując płaskie stawkowanie można także łatwo obliczyć Yield, który pokaże prawdziwą skuteczność typera w dłuższym okresie czasowym. W przypadku właściwie dostosowanej stawki zakładu istnieje małe prawdopodobieństwo, że gracz straci cały budżet na grę.

Wadą systemu jest oczywiście to, że zyski w porównaniu ze stawkowaniem progresywnym są zdecydowanie mniejsze. W dodatku płaskie stawkowanie niejako wymusza na graczu granie podobnych kursów co po pewnym czasie wytwarza efekt gry na siłę np. widząc pewniejsze zdarzenie z niższym kursem gracz gra mniej przekonujące, w którym kurs odpowiada jednak jego systemowi gry. Co prawda istnieje sposób na to by grać niższe i wyższe kursy, ale wtedy przestaje to być płaskie stawkowanie, a zaczyna modulowane; stawki bowiem trzeba dostosowywać w taki sposób by ryzyko zakładu było za każdym razem podobne. Inaczej rozkłada się ono w przypadku typu na kurs 1.4, a inaczej przy 2.5, oba typy nie mogą więc być grane za jedną, płaską stawkę.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Brak ryzyka na start. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Kod rejestracyjny: MEGABONUS500. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Poniżej 2.5 bramki (under 2.5) Mniej więcej wiadomo jak w nowym sezonie będzie grała Wisła Płock, bo styl trenera Leszka Ojrzyńskiego jest dobrze znany. Nie ma się co spodziewać fajerwerków i wielu goli, gra będzie oparta o solidne przygotowanie fizyczne i stałe fragmenty gry. Górnikowi w tym sezonie może być ciężko strzelać gole, bo odeszli Gwilia i Żurkowski, a w takiej sytuacji nawet król strzelców ligi Igor Angulo może nie pomóc.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.