Surebety i valuebety - szczegółowe omówienie pojęć bukmacherskich

Surebety i valuebety - szczegółowe omówienie pojęć bukmacherskich
Meczyki.pl
Autor: Maksymilian Kozłowski22 lut 2021 | 14:01
0
Głosów: 0
Zagłosuj

Osoba o podstawowej znajomości tematyki związanej z zakładami bukmacherskimi powiedziałaby pewnie, że kursy bukmacherskie odzwierciedlają szanse na wejście danego typu: im niższy kurs tym zatem większe prawdopodobieństwo trafienia danego typu. W rzeczywistości jednak kursy tylko w niewielkim stopniu oddają szanse na wejście danego typu, szczególnie w przypadku gdy dany zakład cieszy się dużym powodzeniem wśród graczy.

Na skróty

1. Co to jest surebet?
2. Czym jest valuebet?
3. Lista legalnych bukmacherów

W środowisku typerów dobrze znane jest pojęcie tzw. "masówki" czyli zakładu granego przez zdecydowaną większość obstawiających zakłady. Tego typu opcja pojawia się zazwyczaj wtedy gdy pierwsze osoby spostrzegą wysoki kurs na zdarzenie, które ich zdaniem jest tzw. pewniakiem i od tego momentu liczba graczy, która gra określony typ rośnie. Bukmacherzy dysponują jednak niezwykle ważnym narzędziem, którym są statystyki gry danego zdarzenia i reagują na popularność typu obniżając na niego kurs. Często okazuje się, że wynik owej "masówki" był zupełnie inny od przewidywanego przez graczy i przedstawiciele bukmachera mogą wtedy zacierać ręce, bo udało im się po raz kolejny przechytrzyć graczy.

Co to są surebety?

Z inną sytuacją mamy do czynienia przy surebetach, które tak naprawdę są po prostu co najmniej dwoma zakładami granymi u różnych bukmacherów. Surebety wykorzystując różnice kursowe u różnych bukmacherów, którzy często mocno różnią się w ocenie przewidywalności wyjścia danego typu.

Jeśli ta różnica stanowi kilka procent gracz może tak rozłożyć kwotę przeznaczoną na dany zakład by u dwóch bukmacherów zagrać zakłady przeciwstawne w taki sposób by niezależnie od końcowego rozstrzygnięcia zakładu wyjść z niego z lekkim plusem. Wbrew pozorom tego typu sytuacje zdarzają się często, zwłaszcza jeśli obserwujemy kursy u wszystkich najlepszych bukmacherów na świecie.

Surebety - ograniczenia

Granie surebetów ma jednak swoje ograniczenia:

Po pierwsze bukmacherzy w chwili obecnej dążą do jak najmocniejszego ujednolicenia kursów i mocno obserwują to co robią inni najważniejszy rywale w branży więc czas na zagranie danego typu jest zwykle niewielki.

Po drugie zysk z tego typu zakładów jest w gruncie rzeczy niewielki i choć można go w jakiś sposób porównać do zysku z lokaty na koncie z uwagi na limity i inne zabezpieczenia często nie jesteśmy w stanie postawić dużych pieniędzy.

Po trzecie granie surebetów ma sens tylko tam gdzie do zakładów nie są doliczane dodatkowe koszty jak podatki itp. Każdy tego typu dodatek sprawia, że zysk z postawionych zakładów się zmniejsza i ostatecznie surebet po prostu przestaje być surebetem.

Sprawdź bonusy bukmacherskie:

Czym jest valuebet?

Wróćmy jednak do sytuacji z początku z tą różnicą, że tym razem mamy do czynienia z mało popularnym spotkaniem, które wcale nie jest obstawiane przez wielu graczy. Doświadczony typer wykorzystuje jednak jego zdaniem mocno przeszacowany kurs, bukmacher z czasem obniża kurs na dane zdarzenie zauważając, że początkowo nie przewidział pewnych faktów, a zakład idzie po myśli typera, który wykorzystał zbyt wysoki kurs. Możemy wtedy mówić o valuebecie czyli zakładzie, którego prawdopodobieństwo wejście było nieco większe niż wskazywałby jego pierwotny kurs.

Valuebet - na czym polega?

Z takimi zdarzeniami nie mamy do czynienia często i wynika ono z różnych czynników. Może to być zdarzenie z mało popularnych lig, które nie są tak dobrze analizowane przez osoby zajmujące się wystawianiem kursów na poszczególne typy.

Na takiej samej zasadzie oddsmaker (osoba zajmująca się wystawianiem kursów) może pierwotnie przeoczyć pewną ważną informację i obniżyć kurs dopiero wtedy gdy gracze bukmacherscy zaczną typować dane zdarzenie. Z uwagi na to, że mamy do czynienia z bardzo skomplikowanym układem wielu czynników pewne fakty mogą po prostu umknąć uwadze przedstawiciela bukmachera. Znów mamy tu na myśli zdarzenia z mało popularnych lig, najbardziej popularne rozgrywki są bowiem bardzo dobrze rozpracowane.

Sprawdź kody promocyjne:

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady i dostępne u nich bonusy startowe:

STS

Największy polski bukmacher ma dla nowych użytkowników pakiet trzech bonusów powitalnych o łącznej wartości 1260 zł. Są to: darmowy zakład (freebet) w wysokości 29 zł, zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 31 zł oraz bonus od depozytu (pierwszej wpłaty na konto) w wysokości 1200 zł. Promocja dotyczy osób, które zarejestrują się w STS z widocznym niżej kodem promocyjnym.

Bonus bez depozytu STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

W Fortunie nowi gracze mogą liczyć na trzy bonusy startowe warte razem 2230 zł. Pakiet powitalny składa się z darmowego zakładu (freebeta) w wysokości 20 zł, zakładu bez ryzyka (cashbacku) w wysokości 210 zł oraz bonusu od depozytu (pierwszej wpłaty na konto) w wysokości 2000 zł.

Bukmacher Fortuna
KOD PROMOCYJNY: MECZYKI

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betfan

Betfan ma dla nowych użytkowników promocje na start o łącznej wartości 2961 zł. Bukmacher oferuje darmowe zakłady warte razem 30 zł, zakład bez ryzyka (cashback) w wysokości 600 zł oraz bonus od depozytu (trzech pierwszych wpłat na konto) w wysokości 2331 zł. Opisane oferty działają tylko z poniższym kodem promocyjnym.

Bukmacher Betfan
Kod bonusowy: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę betfan.pl<<

Betclic

Betclic może się pochwalić najwyższym zakładem bez ryzyka na rynku legalnych polskich bukmacherów - 550 zł z poniższym kodem promocyjnym. Niniejszy cashback to flagowy produkt z oferty powitalnej Betclica.

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

Superbet

Superbet ma w ofercie powitalnej dwa bonusy startowe o łącznej wartości 550 zł. Składają się na nią: bonus bez ryzyka w wysokości 500 zł oraz bonus od depozytu w wysokości 50 zł. Obie promocje działają jednocześnie.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
>>Przejdź na stronę superbet.pl<<

EToto

Etoto przygotowało dla nowych użytkowników bonus od depozytu 200% do 200 zł. Oznacza to, że bukmacher potraja pierwszą wpłatę środków na konto do maksymalnie 200 zł.

Bukmacher ETOTO
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

PZBuk

PZBuk umieścił w swojej ofercie powitalnej dwa bonusy startowe warte łącznie 700 zł: darmowy zakład (cashback) w wysokości 500 zł oraz 200 zł na bonus od depozytu przekazywane w formie punktów, które następnie można wymienić w wirtualnym sklepie tego bukmachera. Oferta obowiązuje tylko z poniższym kodem promocyjnym.

Bukmacher PZBuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

LVBet

LVBet proponuje na start dwa bonusy powitalne o łącznej wartości 3333 zł. Na nowych graczy czeka bezpieczny zakład (cashback) w wysokości 333 zł oraz bonus od depozytu (dwóch pierwszych wpłat na konto) w wysokości 3000 zł.

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

Totolotek

W Totolotku można otrzymać dwa bonusy na start, które łącznie są warte 574 zł: darmowy zakład (freebet) w wysokości 25 zł, bonus od depozytu (pierwszej wpłaty) w wysokości 500 zł i dodatkowe 49 zł za zainstalowanie aplikacji mobilnej.

Bukmacher - Totolotek
Kod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BETFAN Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000727637, NIP: 5252747132, REGON: 369967041) zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BETFAN to legalny polski bukmacher. Hazard wiąże się z ryzykiem. Gra u nielicencjonowanych podmiotów jest niezgodna z prawem.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Superbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów - Superbet - zezwolenie nr PS4.6831.4.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

TYLKO U NAS

Nowi gracze z Meczyki.pl otrzymują dwie oferty bonusowe na start w Betfan. Zakład bez ryzyka 600 PLN oraz bonus 1000 PLN od drugiej wpłaty.

logo meczyki
koszulka bukmachera logo meczyki
1460 PLN

Oferta powitalna 1200 1460 PLN złożona z aż trzech bonusów! 231 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

2230 PLN

Zakład bez ryzyka 200 210 PLN + darmowy zakład za 20 PLN + bonus od pierwszej wpłaty 2000 PLN

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

550 PLN

Cashback 500 550 PLN dla nowych graczy. Kod rejestracyjny: MEGABONUS550

1084 PLN

TYLKO DO 16.03! Z promokodem MECZYKI cashback 500 1000 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN