Zakład bez remisu - co to jest i na czym polegają zakłady bez remisu (STS, Fortuna)

Zakład bez remisu - co to jest i na czym polegają zakłady bez remisu (STS, Fortuna)
Źródło zdjęcia: Natursports/Shutterstock
Sprawdź ranking bukmacherów

U legalnych polskich bukmacherów podstawowe zakłady na zwycięstwo lub remis, czy też ilość goli, stanowią jedynie niewielką część oferty. Dziś możemy obstawić praktycznie wszystko, choć nie zawsze mamy pewność wygranej przy wysyłaniu kuponu. W razie wątpliwości, jedną z opcji jest wysłanie zakładu bez remisu - tzw. draw no bet. W tym tekście wyjaśnimy, jak ta funkcja działa i gdzie jej szukać.

Na skróty:

  1. Zakład bez remisu
  2. Zakład bez remisu STS
  3. Zakład bez remisu Fortuna

Zakład bez remisu

Co to jest zakład bez remisu, zakład bez remisu (remis=zwrot), draw no bet, DNB? Wszystkie wymienione pojęcia odnoszą się do tej samej opcji, dostępnej przy obstawianiu piłki nożnej u wszystkich bukmacherów. 

Na czym polega zakład bez remisu? Na zwrocie stawki za konkretny zakład w razie braku zwycięstwa jednej ze stron.

Fraza: “zakład bez remisu” wzięła się z języka angielskiego, od wspomnianego wyżej “draw no bet” (remis, nie ma zakładu). 

Powtórzmy, dla rozjaśnienia: bukmacher zwraca pieniądze, gdy postawiony przez nas mecz zakończy się remisem. To zakład dwutorowy, bo możemy zagrać tylko na wygraną którejś z drużyn. Remis powoduje rozliczenie zakładu po kursie 1.00, czyli tak, jakbyśmy wcale go nie stawiali. Jeśli wysłaliśmy kupon z jednym zdarzeniem - właśnie typem DNB - otrzymamy pełen zwrot stawki. Z kolei gdy zakład bez remisu (remis=zwrot) stanowi część większego zakładu akumulowanego, kurs całkowity zmniejszy się o wartość zakładu bez remisu. 

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

W jakich sytuacjach warto wysłać zakład bez remisu? Najlepiej to wyjaśnić, posługując się przykładem.

Załóżmy, że w najbliższej kolejce dowolnej czołowej ligi drużyna z górnej połowy tabeli zmierzy się u siebie z rywalem będącym o kilka pozycji niżej. Przyjmijmy, że bukmacher wystawił kursy 2.00 na triumf gospodarzy, którzy tym samym są faworytem spotkania. Wydaje nam się, że to dobry typ, ale nie mamy stuprocentowego przekonania. Wówczas z pomocą może przyjść właśnie zakład bez remisu (remis=zwrot). W tym wypadku kurs na takie zdarzenie powinien oscylować około 1.45-1.50. W razie zwycięstwa wybranej przez nas drużyny, i tak trafimy w dziesiątkę. Wybierając draw no bet, ubezpieczamy się jednak na wypadek pechowego remisu. Ileż to razy zdarzały się sytuacje, że “nasz” zespół tracił gola i trzy punkty w samej końcówce? Tutaj minimalizujemy ryzyko i możemy oszczędzić sobie zbędnych nerwów, jednocześnie nie przegrywając całego zakładu.

Warto rozróżnić zakład bez remisu od zakładu “z podpórką”, czyli podwójnej szansy (typy 1X/X2). W omówionym wyżej przykładzie kurs na taką podwójną szansę wynosiłby około 1.30

pixabay.com
(+) Powiększ zdjęcie
Źródło zdjęcia: pixabay.com

W przypadku zakładu DNB ewentualna wygrana będzie wyższa, a przy remisie nastąpi zwrot stawki. Jeśli zdecydujemy się na typ z podpórką, ewentualna wygrana wyniesie mniej, ale zyskamy nawet w przypadku braku zwycięzcy.

Pamiętaj! Zakład bez remisu (remis=zwrot) to opcja uwzględniająca tylko regulaminowy czas gry.

Spójrzmy, jak wygląda sprawa zakładu bez remisu u dwóch największych bukmacherów legalnie działających na naszym rynku.

Zakład bez remisu STS

STS, czyli Star-Typ Sport to lider legalnego polskiego rynku z udziałami w nim na poziomie około 40%. Bukmacher działa od 1997 r., a jego siedziba mieści się w Katowicach. W całym kraju otwartych jest kilkaset punktów stacjonarnych STS-u, główne obroty firmie zapewnia jednak serwis online. 

W STS zakład bez remisu znajdziemy na samym szczycie oferty na dane wydarzenie. Ta opcja jest dostępna dla graczy nie tylko przy najpopularniejszych zdarzeniach i ligach, ale również tych bardziej niszowych. Poniżej prezentujemy grafiki na potwierdzenie naszych słów.

STS - zakład bez remisu (remis=zwrot) na Superpuchar Europy

zakład bez remisu sts puchar europy

STS - zakład bez remisu (remis=zwrot) na ligę Irlandii Północnej

zakład bez remisu sts liga irlandzka

 Podczas rejestracji w STS użyj kodu
Kod rejestracyjny: MEGABONUS

>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Zakład bez remisu Fortuna

Fortuna również ma kilkaset lokali naziemnych, głównie na południu Polski, ale również oferuje i przyjmuje zakłady przede wszystkim w sieci. Bukmacher również jest obecny na polskim rynku ponad dwie dekady, z tym że do 2008 r. był znany jako Profesjonał. Zmiana nazwy nastąpiła w wyniku przejęcia firmy przez międzynarodowy holding Fortuna Entertainment Group. To lider rynku w Europie Środkowo-Wschodniej, prowadzący też działalność na Słowacji oraz w Czechach, Chorwacji i Rumunii.

W ofercie bukmachera Fortuna zakład bez remisu widnieje jako “spotkanie bez remisu”. Taki typ również znajdziemy przy najważniejszych ligach, jak i tych mniej popularnych.

Fortuna - zakład bez remisu (remis=zwrot) na ligę hiszpańską

zakład bez remisu fortuna liga hiszpańska

Fortuna - zakład bez remisu (remis=zwrot) na drugą ligę fińską

zakład bez remisu liga fińska


Zarejestruj się w Fortunie
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i "Pakiet Pudziana"

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Anglia -2 (Anglia wygra przynajmniej trzema bramkami) Mimo pewnych problemów z atmosferą w kadrze Anglii wokół rywalizacji City z Liverpoolem spodziewamy się tu wysokiego zwycięstwa będących w dobrej formie Anglików. Czarnogóra właściwie nie ma kim straszyć, w ofensywie brakuje dobrych zawodników, a obrona jest poważnie osłabiona.
Obie drużyny strzelą - both to score Oba zespoły zaprezentowały się z dobrej strony w meczach przeciwko Anglikom, obie mają jeszcze szanse na awans. Czesi u siebie spisują się dobrze, ale Kosowianie pokazali, że atakować potrafią, a zatem spodziewamy się dobrego meczu z kilkoma bramkami.
Obie drużyny strzelą - both to score Jest to niewątpliwie prestiżowe spotkanie, ale w meczu towarzyskim żadna z tych drużyn raczej nie będzie mocno zmotywowana. Spodziewamy się wyrównanego starcia i co najmniej kilkunastu minut dobrej gry ze strony obu zespołów. W tym czasie obie powinny strzelić po jednej bramce.
Obie drużyny strzelą - both to score Gospodarze tracą zaledwie punkt do Szwedów, ale by zachować realne szanse na awans muszą pokonać Skandynawów, bo w ostatniej kolejce grają na wyjeździe z Hiszpanią. Goście z pewnością będą dążyli do tego by zdobyć tu przynajmniej jeden punkt, a więc spodziewamy się wyrównanego starcia i bramek dla obu ekip.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.