Zakłady bukmacherskie skoki narciarskie. Charakterystyka sportu, wady i zalety obstawiania dyscypliny

Zakłady bukmacherskie skoki narciarskie. Charakterystyka sportu, wady i zalety obstawiania dyscypliny
Źródło zdjęcia: RobertKuehne/shutterstock.com
Sprawdź ranking bukmacherów

Skoki narciarskie to specyficzny, bardzo efektowny sport, który cieszy się od lat wielką popularnością w Polsce z uwagi na sukcesy Adama Małysza i Kamila Stocha. Oprócz tego jest popularny także w Niemczech, Austrii i krajach skandynawskich, a z roku na rok pojawiają się na skoczniach zawodnicy z coraz większej liczby krajów. O coraz większym zainteresowaniu tą dyscypliną świadczy choćby to, że od kilkudziesięciu lat rozgrywa się także letnie Grand Prix.

Na skróty:

1. Zalety obstawiania skoków narciarskich
2. Wady obstawiania skoków narciarskich
3. Lista legalnych bukmacherów

Za sprawą wielkich sukcesów Adama Małysza i Kamila Stocha skoki narciarskie często postrzega się jako narodowy sport Polaków. Jego popularność nie wynika jednak tylko z tego, że akurat polscy zawodnicy często odnoszą w niej sukcesy, ale jest ona sama w sobie bardzo efektowną dyscypliną sportową. Moment kiedy zawodnik wybija się z progu i leci by uzyskać jak największą odległość jest niezwykle efektowny nie tylko oglądany na żywo, ale także z ekranu telewizora. Same konkursy nie są długie, a formuła dwóch tur daje obserwatorom dodatkową możliwość emocjonowania się rywalizacją na skoczni. Dzięki temu zakłady bukmacherskie skoki narciarskie są tak popularne.

Skoki narciarskie w ostatnich latach przeszły sporą przemianę, przede wszystkim jeśli chodzi o system punktacji. Z uwagi na to, że wyniki poszczególnych turniejów nie zawsze oddawały rzeczywisty poziom poszczególnych skoczków, głównie przez kiepskie warunki atmosferyczne, postanowiono tak zmodyfikować punktację by uwzględniać zarówno wiatr jak i belkę z jakiej się startuje. Z pewnością wpłynęło to na przejrzystość systemu - kiedyś punktacja była łatwiejsza do zrozumienia i to nawet pomimo zawsze obecnej noty za styl, która bywała przedmiotem kontrowersji. Widzowie chyba jednak przyzwyczaili się do nowych ocen, bo ilość widzów oglądających kolejne zawody wcale nie słabnie.

Zalety obstawiania skoków narciarskich

W skokach narciarskich podobnie jak choćby w tenisie mamy do czynienia z różnymi poziomami rozgrywkowymi: jest Puchar Świata, Puchar Kontynentalny, a także Puchar FIS ale praktycznie liczy się tylko ten pierwszy i to zawody z tego cyklu znajdują się w ofercie najpopularniejszych bukmacherów. Oprócz tego rozgrywane są oczywiście Mistrzostwa Świata w skokach na małej i średniej skoczni, Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, a także najbardziej prestiżowe konkursy na igrzyskach olimpijskich. W praktyce oznacza to, że skoczkowie rywalizują w tych samych konkursach więc nie występuje znany choćby ze sportów drużynowych efekt zmęczenia występami w europejskich pucharach, a o wszystkim powinna decydować forma indywidualna.

Wewnątrz Pucharu Świata rozgrywanych jest kilka mniejszych turniejów, a najpopularniejszym jest mający miejsce zawsze na przełomie lat Turniej Czterech Skoczni. Pierwsza tura skoków odbywa się w nim w systemie H2H, w którym każdy ze skoczków rywalizuje z drugim zgodnie z listą wyłonioną w kwalifikacjach, a bukmacherzy często umieszczają właśnie te pary jako dodatkowe opcje w zakładach na poszczególne imprezy składające się na Turniej Czterech Skoczni. Turnieje są rozgrywane zwyczajowo co tydzień, a wcześniej mamy do czynienia z sesjami treningowymi i kwalifikacjami, które pozwalają zorientować się w formie danego zawodnika w określonym momencie co pomaga analizować poszczególne opcje bukmacherskie.

Wady obstawiania skoków narciarskich

Właściwy sezon skoków narciarskich trwa zwykle zaledwie przez kilka miesięcy zimowych. Co prawda latem rozgrywane jest również letnie Grand Prix jednak najlepsi zawodnicy zwykle odpuszczają te dziwaczne rozgrywki i trudno wtedy powiedzieć kto jest w dobrej formie. Opcji zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie nie ma tak dużo i większość z nich nie przedstawia sobą wielkiej wartości. Typowanie zwycięzcy turnieju jest trudne, chyba że w określonym czasie jeden z zawodników zdecydowanie dominuje, ale wtedy kurs na jego zwycięstwo jest niski. W zasadzie jedynym ciekawszym wariantem jest rywalizacja H2H między dwoma podanymi zawodnikami.

Przede wszystkim jednak nawet pomimo zmiany punktacji i wprowadzenia tzw. bonusa za wiatr i wysokość belki z jakiej się startuje w skokach narciarskich nadal obserwujemy dużą losowość wynikającą z trudnych warunków atmosferycznych. Punktacja nie zawsze oddaje to co zawodnik stracił przez wiatr, często bywa tak, że przy mocniejszym podmuchu zawodnik w ogóle psuje skok; to wszystko sprawia, że konkursy zamieniają się w prawdziwą loterię czego wyjątkowo nie lubią gracze bukmacherscy, nawet ci, którzy poszukują wyższych kursów na zawodników niedocenianych.

Lista legalnych bukmacherów

Przedstawiamy listę polskich bukmacherów oferujących legalne zakłady:

STS

STS, czyli Star-Typ Sport, to lider legalnego rynku bukmacherskiego w Polsce. Firma działająca od 1997 r. ma w nim prawie połowę udziałów. 

Bukmacher STSKod rejestracyjny: MEGABONUS
>>Przejdź na stronę STS.pl<<

Fortuna

Bukmacher Fortuna, działający na polskim rynku od 1996 r., to oficjalny sponsor wielokrotnego mistrza Polski w piłce nożnej – Legii Warszawa oraz rozgrywek piłkarskiej I ligi polskiej.

Bukmacher Fortuna
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę efortuna.pl<<

Betclic

Betclic w 2018 roku otrzymał licencję Ministerstwa Finansów, dzięki czemu dołączył do grona legalnych polskich bukmacherów. 

Bukmacher Betclic
Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

>>Przejdź na stronę Betclic.pl<<

PZBuk

PZBuk to firma bukmacherska, która swoją działalność rozpoczęła dość niedawno, bo 18 października 2018 roku. Szybko stała się jednak poważną konkurencją dla bukmacherów działających na rynku dłużej.

Bukmacher PZBuk
Kod rejestracyjny: MEGABONUSPZB

>>Przejdź na stronę PZBuk.pl<<

Totolotek

Totolotek to legalny polski bukmacher z wieloletnim doświadczeniem na naszym rynku. Firma, która sponsoruje m.in. piłkarski Puchar Polski, przygotowała dla nowych użytkowników interesujący pakiet powitalny.

Bukmacher Totolotek
Kod rejestracyjny: MECZYKI

>>Przejdź na stronę totolotek.pl<<

LVBet

LVBet to bukmacher działający na rynku od września 2016 roku, kilka miesięcy wcześniej uzyskał licencję na prowadzenie swojej działalności na terenie Rzeczpospolitej Polski poprzez sieć Internet. 

Bukmacher LVBet
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę LVBet.pl<<

ETOTO

Etoto to polski bukmacher działający od 2011 roku, który w ostatnich latach przeszedł spore zmiany. Do 2014 roku Etoto funkcjonowało jako bukmacher naziemny, dopiero później rozpoczęło starania o licencję na zakłady wzajemne w Internecie.

Bukmacher ETOTO
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

>>Przejdź na stronę etoto.pl<<

Forbet

Forbet to jeden z polskich bukmacherów, od 2016 roku posiadający stosowną licencję na prowadzenie swojej działalności. Od 2018 roku ma on również punkty stacjonarne.

Bukmacher Forbet

Kod rejestracyjny: MECZYKI
>>Przejdź na stronę iforbet.pl<<

Nota prawna

Firma STS, czyli: Star – Typ Sport Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 21.02.2012 roku, numer: SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

BEM Operations Limited posiada zezwolenie na urządzanie bukmacherskich zakładów wzajemnych za pośrednictwem sieci Internet wydane przez Ministra Finansów dnia 26 września 2018 r. na okres 6 lat o numerze PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma PZBUK działa na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet wydanego przez Ministra Finansów w dniu 28 czerwca 2018 roku na okres 6 lat o numerze PS4.6831.26.2017. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma TOTOLOTEK S.A. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie wydane 20.06.2013 roku, numer: AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD 61485. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Firma LVBET posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Zezwolenie wydane dnia 13 maja 2016 r. numer PS4.6831.9.2016.EQK. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

E-TOTO zakłady bukmacherskie sp. z o.o. - legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych, nr zezwolenia: AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencje prawne.

Firma Forbet posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych wydane przez Ministra finansów. Zezwolenie dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016 wydane na okres 6 lat. Hazard związany jest z ryzykiem. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Sprawdź ranking bukmacherów
Ranking

Bukmacherzy

Kod rejestracyjny: MEGABONUS

Brak ryzyka na start

Gra bez podatku i Pakiet Pudziana

Kod rejestracyjny: MEGABONUS530

Wszystkie

Typy bukmacherskie

Obie drużyny strzelą - both to score Raków radzi sobie coraz lepiej, nawet w meczach w których nie wygrywa przynajmniej strzela bramki. Śląsk od dłuższego czasu znajduje się w dołku, ale i tak powinien w tym spotkaniu strzelić przynajmniej jednego gola.
Poniżej 3.5 bramki (under 3.5) W dotychczasowych meczach United u siebie padło tylko sześć bramek i choć Arsenal jest w stanie znacząco poprawić tę statystykę Kanonierzy nie wydają się nam obecnie w tak dobrej formie strzeleckiej i mimo wszystko stawiamy w tym meczu przede wszystkim na małą liczbę goli.
×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.