“Czerwone Diabły” rozstrzelały Bournemouth. Piękne bramki Martiala i Fernandesa [WIDEO]

MDI / Shutterstock.com
Manchester United pokonał Bournemouth 5:2 w meczu 33. kolejki Premier League. “Czerwone Diabły” przegrywały po golu Juniora Stanislasa, ale odrobiły straty z nawiązką.
Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera rozpoczęli mecz dość niemrawo. Efektem była stracona w 15. minucie bramka. Junior Stanislas strzałem po krótkim rogu zaskoczył Davida De Geę i było 0:1.
W 29. minucie wyrównał jednak niezawodny Mason Greenwood, uderzeniem w długi róg pokonując golkipera Bournemouth.
Po tej bramce “Czerwone Diabły” nabrały wiatru w żagle. W 35. minucie rzut karny podyktowany za zagranie ręką Adama Smitha na gola zamienił Marcus Rashford, a tuż przed przerwą na 3:1 podwyższył jeszcze fantastycznym strzałem w okienko Anthony Martial.
Goście jednak nie zamierzali odpuszczać. Kilka minut po wznowieniu gry ręką w polu karnym zagrał Bailly, a rzut karny pewnie wykorzystał Joshua King.
“Wisienki” nie cieszyły się jednak długo złapaniem kontaktu z Manchesterem, bo w 54. minucie dublet skompletował Greenwood, znów kierując futbolówkę po długim rogu do siatki. Pięć minut później przypomniał o sobie jeszcze będący w świetnej formie Bruno Fernandes. Portugalczyk idealnie przymierzył z rzutu wolnego i ustalił wynik meczu na 5:2.
Dzięki wygranej “Czerwone Diabły” awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli.
Adam Nowacki04 Jul 2020 · 17:55