Olympique Marsylia zwycięża po emocjonującej końcówce

Hombrey, wikicommons
Zespół Olympique Marsylia wygrał u siebie z drużyną Stade Brestois 29 2:1 (0:0) w meczu inauguracyjnym 15. kolejki Ligue 1.
W pierwszej połowie na Stade Velodrome zabrakło goli. Wynik otworzył w 56. minucie Bouna Sarr. Gwinejczyk wykorzystał małe zamieszanie przed bramką rywali i trafił do siatki.
W 88. minucie goście wyrównali za sprawą Irvina Cardony, który wykorzystał sytuację sam na sam.
Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie, zapewniając sobie zwycięstwo. Nemanja Radonjić oddał znakomite uderzenie z narożnika pola karnego.
W tabeli Ligue 1 Olympique Marsylia po czwartej kolejnej wygranej awansował na drugą pozycję z dorobkiem 28 punktów. Drużyna Stade Brestois 29 zajmuje czternastą pozycję, mając na koncie 18 punktów.