Porażka AZ Alkmaar w SC Heerenveen

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Piłkarze SC Heerenveen pokonali u siebie AZ Alkmaar 4:2 (1:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 30. kolejki holenderskiej Eredivisie.

Na Abe Lenstra Stadion do przerwy kibice oglądali tylko jednego gola, po tym jak niefortunnie piłkę skierował do własnej bramki Ron Vlaar.

Po zmianie stron podwyższył Joey Van den Berg, ale nadzieję na korzystny wynik dla przyjezdnych dała kontaktowa bramka Dabneya dos Santosa Souzy.

W pełnej wrażeń końcówce sukces miejscowych przypieczętowali w niespełna pięć minut Szwed Arber Zeneli oraz Luciano Slagveer. Rozmiary przegranej gości zdołał jeszcze tylko zmniejszyć w doliczonym czasie gry Vincent Janssen.

"De Superfriezen" dzięki drugiej z rzędu i jedenastej w sezonie wygranej umocnili się na dziesiątym miejscu w tabeli. Popularni "Cheeseheads" natomiast doznali drugiej z rzędu i jedenastej w bieżących rozgrywkach porażki, po której spadli na szóstą pozycję.

* * * * * *
SC Heerenveen - AZ Alkmaar 4:2 (1:0)
Bramki: Vlaar 9-samobójcza, Van den Berg 52, Zeneli 84, Slagveer 89 - dos Santos Souza 78, Janssen 90.