10 goli! Chorwacja rozgromiła San Marino

Ivica Drusany/Shutterstock
Reprezentacja Chorwacji pokonała w sobotnim meczu towarzyskim w Rijece San Marino 10:0. Po trzy gole dla gospodarzy strzelili Mario Mandzukić oraz Nikola Kalinić.

Podopieczni Ante Cacicia przed przerwą zdobyli sześć bramek. Hat-tricka w pierwszej połowie zanotował Mandzukić, napastnik Juventusu Turyn, który trafił do bramki rywali trzy razy w odstępie niecałego kwadransa. W drugiej odsłonie snajpera "Starej Damy" zmienił Kalinić. Napastnik Fiorentiny również trzykrotnie pokonał golkipera gości.

Było to ostatnie spotkanie towarzyskie Chorwacji przed mistrzostwami Europy we Francji. Swój pierwszy mecz na EURO Chorwaci zagrają 12 czerwca z Turcją, na Parc des Princes w Paryżu. Ich kolejnymi rywalami w Grupie D będą Czechy oraz Hiszpania.

* * * * * *
Chorwacja - San Marino 10:0 (6:0)
Bramki: Pjaca 20, Mandzukić, 24, 36, 38, Srna 25, Perisić 40, Rakitić 50, Kalinić 59, 73, 84.