12 goli w Madrycie! Real zmiażdżył Rayo Vallecano

Vlad1988/Shutterstock
Real Madryt pokonał na własnym stadionie Rayo Vallecano 10:2 w meczu szesnastej kolejki Primera Division.

Goście od 29. minuty spotkania grali w dziewiątkę. Najpierw czerwoną kartkę obejrzał Tito, a później sędzia usunął z boiska Jose Raula Baenę.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w trzeciej minucie gry, po tym jak na listę strzelców wpisał się Danilo. Siedem minut później goście zdołali jednak wyrównać po golu Antonio Amayi, a w 12. minucie meczu było 2:1 dla Rayo, po bramce Jozabeda. Później gole zdobywali już tylko "Królewscy". Cztery zapisał na swoim koncie Gareth Bale, trzy Karim Benzema, a dwa Cristiano Ronaldo.

Po wygranej, drużyna prowadzona przez Rafaela Beniteza zajmuje trzecie miejsce w Primera Division. Ma dwa punkty straty do FC Barcelony i Atletico Madryt, które rozegrały o jeden mecz mniej.

Real Madryt najwyższe do tej pory ligowe zwycięstwo odniósł w sezonie 1959/60. Stołeczna drużyna pokonała wtedy Elche 11:2.

*****
Real Madryt - Rayo Vallecano 10:2 (4:2)
Bramki: Danilo 3, Bale 25, 42, 61, 70, Ronaldo 30-karny, 54, Benzema 48, 80, 90 - Amaya 10, Jozabed 12.
Czerwone kartki: Tito (15, Rayo), Baena (29, Rayo) - za dwie żółte.