"1:5? Oszczędzałem najlepszych na LM"

Manchester City przegrał w niedzielę na wyjeździe 1:5 z Chelsea w meczu piątej rundy Pucharu Anglii. Trener "The Citizens", Manuel Pellegrini powiedział po spotkaniu, że zależało mu na tym, by dać odpocząć swoim najlepszym zawodnikom.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że w takim składzie trudno będzie nam awansować do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Nie mogłem jednak skorzystać ze swoich najlepszych zawodników, bo w środę zagramy mecz w Lidze Mistrzów i będziemy reprezentować Anglię na arenie międzynarodowej

Sześciu naszych piłkarzy zmaga się z kontuzjami. Nie mogliśmy ryzykować urazów kolejnych piłkarzy. Chelsea jest bardzo dobrym zespołem, który wykorzystał nasze słabości. W pierwszej połowie prezentowaliśmy się bardzo dobrze i doprowadziliśmy do wyrównania. Później w pięć minut daliśmy sobie strzelić dwa gole, przez co straciliśmy szansę na zwycięstwo –