1:6! Manchester City rozbił rywala, Sergio Aguero przeszedł do historii

Nicolo Campo/Shutterstock
Aston Villa przegrała u siebie z Manchesterem City 1:6 (0:4) w meczu 22. kolejki Premier League. Bohaterem spotkania był Sergio Aguero.
Strzelanie na Villa Park rozpoczął w 18. minucie Riyad Mahrez, który wbiegł w pole karne i uderzył w krótki róg. Sześć minut później Algierczyk trafił ponownie do siatki, tym razem po strzale z okolic jedenastego metra.
W 28. minucie "The Citizens" wygrywali już 3:0. Sergio Augero oddał mocne uderzenie sprzed pola karnego i zaskoczył Orjana Nylanda. Tuż przed przerwą czwartą bramkę dla mistrzów Anglii zdobył Gabriel Jesus. Brazylijczyk trafił z pięciu metrów po znakomitym podaniu Kevina De Bruyne.
W drugiej połowie goście nie zamierzali zwalniać. W 57. minucie gola na 5:0 strzelił Aguero. Napastnik otrzymał podanie od Davida Silvy, łatwo poradził sobie z obrońcami gospodarzy i uderzył w długi róg.
Argentyńczyk skompletował hat-tricka w 81. minucie po strzale z pola karnego. Aguero łącznie na swoim koncie ma 177 goli na boiskach Premier League. 31-latek tym samym został najlepszym zagranicznym strzelcem na Wyspach, wyprzedzając Thierry'ego Henry'ego. Zawodnik przy okazji pobił też rekord Alana Shearrera, który do tej pory miał najwięcej skompletowanych hat-tricków w lidze angielskiej.
Gospodarze w doliczonym czasie gry zdołali jeszcze zdobyć honorową bramkę. Anwar El-Ghazi wykorzystał jedenastkę.
W tabeli Premier League Manchester City awansował na pozycję wicelidera, ma na koncie 47 punktów.
Natomiast Aston Villa jest w strefie spadkowej, na osiemnastej pozycji z dorobkiem 21 punktów.