18-latek daje wygraną City! Zwycięstwo Arsenalu

Jaggat Rashidi/Shutterstock
W 5. kolejce Premier League Arsenal Londyn wygrał przed własną publicznością ze Stoke City 2:0. Bramki dla "Kanonierów" zdobyli Theo Walcott oraz Oliver Giroud. Manchesterowi City natomiast zwycięstwo w doliczonym czasie gry zapewnił 18-latek.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Walcott. Anglik pokonał Jacka Butlanda w 31. minucie gry wykorzystując długie zagranie Mesuta Oezila. Wynik tuż pod koniec spotkania ustalił Giroud, któremu asystował Santi Cazorla.

Najlepszego dnia nie miał Artur Boruc, który puścił trzy bramki w wyjazdowym spotkaniu z Norwich City, a jego drużyna przegrała 1:3. Polskiego bramkarza pokonali Matt Jarvis, Wesley Hoolahan oraz Cameron Jerome. Honorowe trafienie dla Bournemouth zaliczył Steve Cook.

Również Łukasz Fabiański nie zachował dzisiaj czystego konta, a jego Swansea City przegrało 0:1 z Watford FC. Wygraną "Szerszeniom" zapewnił Odion Ighalo. "Łabędzie" grały w przewadze od 64. minuty gry, ponieważ Valon Behrami został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul.

Swoją serię zwycięstw kontynuuje Manchester City, który minimalnie pokonał Crystal Palace 1:0. W końcówce meczu bramkę zdobył rezerwowy, 18-letni Kelechi Iheanacho.