192. derby Krakowa dla Cracovii, piękny gol Budzińskiego [VIDEO]

MediaPictures.pl / Shutterstock.com
Cracovia wygrała u siebie z Wisłą Kraków 2:1 (2:0) w drugim piątkowym spotkaniu 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Cracovia poszła za ciosem i tuż przed przerwą podwyższyła stan gry na 2:0. Wójcicki świetnie wypatrzył w polu karnym Szczepaniaka, a ten uprzedził interweniującego Głowackiego i ciałem wepchnął ją do bramki Wisły.

W drugiej połowie Wisła w dalszym ciągu waliła głową w mur. Stać ją było tylko na strzelenie gola kontaktowego. Cywka dośrodkował w pole karne i Małecki precyzyjnym strzałem po ziemi tuż przy słupku zaskoczył bezradnego Sandomierskiego. Była to już jednak 88. minuta, Cracovia dowiozła korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

Dzięki drugiej wygranej w sezonie triumfujące w derbach "Pasy" awansowały na trzecie miejsce w tabeli. "Biała Gwiazda" doznała natomiast trzeciej porażki z rzędu i spadła na dwunastą pozycję w klasyfikacji.