2. Bundesliga: Cały mecz Gikiewicza, Sobota wszedł z ławki

Zwycięstwo zespołu Gikiewicza, przegrała drużyna Soboty
YouTube
Dwóch Polaków zagrało w sobotnich meczach 2. Bundesligi. Rafał Gikiewicz bronił całe spotkanie w zespole Unionu Berlin. W barwach FC St. Pauli 45 minut rozegrał Waldemar Sobota.
Union Berlin wygrał na wyjeździe z MSV Duisburg 3:2. Polski golkiper w barwach gości przy obu trafieniach nie miał większych szans. Havard Kallevik Nielsen pokonał go po uderzeniu z rzutu wolnego, a Lukas Frode strzałem z pięciu metrów.
Bramki dla ekipy ze stolicy Niemiec zdobyli Robert Zulj, Marcel Hartel i Sebastian Andersson. Pierwszy z nich zaliczył również asystę przy golu na 2:2.
Dla Gikiewicza był to 22. występ w tym sezonie.
W tabeli 2. Bundesligi Union jest drugi, ma 40 punktów na punkcie. Natomiast MSV Duisburg zamyka stawkę z dorobkiem 16 punktów.
W gorszym nastroju był Waldemar Sobota. Jego FC St. Pauli przegrało u siebie z Erzgebirge Aue 1:2. Skrzydłowy wszedł na boisko w przerwie meczu, ale nie pomógł swojej drużynie w osiągnięciu dobrego wyniku.
Dla Polaka był to dziesiąty występ w rozgrywkach.
Dla gospodarzy gola strzelił Christopher Buchtmann, a dla gości oba trafienia zaliczył Jan Hochscheidt.
FC St. Pauli w tabeli jest szóste, ma na koncie 37 punktów. Erzgebirge Aue awansowało na dwunastą pozycję z dorobkiem 25 punktów.