2. Bundesliga: Darmstadt z Kiel na remis, grał Sobiech

Shutterstock
SV Darmstadt 1898 zremisował u siebie z Kieler SV Holstein 1900 1:1 (1:1) w sobotnim meczu dwunastej kolejki rozgrywek 2. Bundesligi.
Na Merck-Stadion am Bollenfalltor zawody z perspektywy ławki rezerwowych gospodarzy rozpoczął Artur Sobiech. Napastnik reprezentacji Polski dziewięć minut po przerwie zastąpił Jana Rosenthala.
Prowadzenie ekipie z Hesji zapewnił już po pięciu minutach gry Felix Platte, po świetnej indywidualnej akcji w polu karnym rywali, zakończonej mocnym uderzeniem pod poprzeczkę w długi róg. Wyrównał trzy minuty przed przerwą sprytnym technicznym strzałem Dominick Drexler.
"Die Lilien" przerwali w ten sposób serię trzech kolejnych porażek i przesunęli się na dziesiąte miejsce w tabeli. Rewelacyjny beniaminek z Kilonii natomiast po drugim remisie w sezonie umocnił się nieznacznie na drugiej lokacie w klasyfikacji.