2. Bundesliga: Podział punktów na Esprit Arena

Chivista, wikipedia
Fortuna Duesseldorf zremisowała przed własną publicznością z Eintrachtem Brunszwik 2:2 (1:1) w poniedziałkowym spotkaniu 1. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Esprit Arena na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do dziewiątej minuty. Na prowadzenie wyszli wówczas gospodarze, a na listę strzelców wpisał się Marcel Sobottka.

Goście wyrównali kwadrans później za sprawą bramki Josepha Baffo. W 60. minucie przyjezdni zdobyli drugiego gola, a piłkę do siatki skierował Christoffer Nyman, któremu asystował Quirin Moll.

Miejscowi nie dali jednak za wygraną i w końcowym fragmencie meczu doprowadzili do remisu. W 79. minucie Florian Neuhaus wykorzystał dogranie Lukasa Schmitza i ustalił wynik rywalizacji.

Warto także dodać, że goście kończyli ten mecz w dziesiątkę. W 81. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Quirin Moll, który musiał przedwcześnie udać się do szatni.