2. Bundesliga: Porażka Kaiserslautern, grali Polacy

Tomasz Bidermann/Shutterstock
W spotkaniu 13. kolejki 2. Bundesligi FC Kaiserslautern przegrało przed własną publicznością z Arminią Bielefeld 0:2. W barwach gospodarzy pełne 90 rozegrali Kacper Przybyłko oraz Mateusz Klich.

Kibice zgromadzeni na Fritz Walter Stadion na pierwsze trafienie czekali aż do 57 minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas David Ulm, który skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Tima Heubacha. Od tego momentu miejscowi grali w osłabieniu, ponieważ 27-letni obrońca za swoje przewinienie otrzymał czerwoną kartkę. Rezultat spotkania ustalił Stephan Salger, któremu asystował Fabian Klos.

Dzięki wygranej, piłkarze Arminii wyprzedzili swoich piątkowych rywali w tabeli i awansowali na 11 pozycję. Podopieczni Norberta Meiera mają na swoim koncie 15 punktów, czyli dokładnie tyle samo ile do tej pory wywalczyło Kaiserslautern, które znajduje się na 12 miejscu.

W innym meczu FC St. Pauli zremisowało na wyjeździe z VfL Bochum 1:1. W barwach gości do 77 minuty na boisku przebywał Waldemar Sobota.