2. Bundesliga: Przybyłko strzelił dwa gole swojej byłej drużynie

Thomas Hilmes, wikipedia
FC Kaiserslautern pokonało na wyjeździe Greuther Fuerth 4:2 w meczu szesnastej kolejki drugiej ligi niemieckiej. Dwa gole dla gości strzelił Kacper Przybyłko, który w zeszłym sezonie występował w drużynie z Bawarii. 22-letni Polak w bieżących rozgrywkach ma na swoim koncie już pięć bramek.

Po pierwszej połowie spotkania gospodarze prowadzili 2:0. Dwie bramki dla Greuther Fuerth strzelił Sebastian Freis. "Czerwone Diabły" wzięły się za odrabianie strat w 68. minucie gry. Najpierw trafienie zaliczył Przybyłko, a później bramkarza rywali pokonali Tim Heubach, Maurice Deville i ponownie Przybyłko. Cały mecz na ławce rezerwowych Kaiserslautern przesiedział Mateusz Klich.

W innym meczu z udziałem polskiego zawodnika, Eintracht Brunszwik wygrał u siebie 1:0 z VfL Bochum. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Rafał Gikiewicz.

Liderem 2. Bundesligi jest Freiburg. Drużyna prowadzona przez Christiana Streicha pokonała dzisiaj na wyjeździe FC Heidenheim 2:1. Decydującą bramkę strzelił w doliczonym czasie gry, Karim Guede.