2. Bundesliga: Sobiech bez bramki, porażka SV Darmstadt 1898

SV Darmstadt 1898 uległo u siebie VfL Bochum 1:2 (1:0) w niedzielnym meczu 5. kolejki rozgrywek 2. Bundesligi.
Na Merck-Stadion am Bollenfalltor w podstawowym składzie gospodarzy wystąpił Artur Sobiech. Napastnika reprezentacji Polski w 67. minucie zastąpił Amerykanin Terrance Boyd.
Spadkowicze z Bundesligi długo prowadzili po trafieniu Turka Aytaca Sulu. Wyrównał dziewięć minut przed końcem rezerwowy Grek Dimitrios Diamantakos, a pięć minut później drugiego gola dla przyjezdnych strzelił Australijczyk Robbie Kruse.
Ekipa z Nadrenii odniosła w ten sposób drugie zwycięstwo z rzędu i awansowała na jedenaste miejsce w tabeli. Drużyna z Hesji natomiast doznała pierwszej porażki w tym sezonie i jest druga w klasyfikacji.