4 gole i remis z Arsenalem. Manchester City straci miejsce w TOP4?

Vlad1988/Shutterstock
Manchester City zremisował na własnym stadionie z Arsenalem 2:2 w niedzielnym meczu 37. kolejki Premier League. W innym spotkaniu Liverpool FC pokonał Watford FC 2:0.

Po remisie "Obywatele" i "Kanonierzy" zachowali swoje pozycje w tabeli Premier League. Arsenal jest trzeci z 68 punktami, natomiast City czwarte i ma na swoim koncie o trzy "oczka" mniej. Na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek drużyna z Etihad Stadium ma już tylko dwa punkty przewagi nad piątym Manchesterem United. "Czerwone Diabły" mają jednak jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie na wyjeździe z West Hamem United.

W starciu z Arsenalem, "The Citizens" bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Sergio Aguero oddał kapitalny strzał lewą nogą z kilkunastu metrów i piłka wpadła tuż przy lewym słupku Petra Cecha.

Drużyna z północnego Londynu odpowiedziała niemal natychmiast. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki wyskoczył niepilnowany Olivier Giroud i Joe Hart był bez szans.

Podopieczni Manuela Pellegriniego odzyskali prowadzenie w drugiej połowie. Ładnym płaskim strzałem zza pola karnego popisał się Kevin de Bruyne.

Gracze Arsene Wengera byli w stanie raz jeszcze zareagować. Piękną akcję przeprowadził Alexis Sanchez, podał do Giroud, który oddał mu piłkę piętą. Chilijczyk wpadł w pole karne i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu.

Punkt daje jeszcze Arsenalowi szanse na wicemistrzostwo kraju. W ostatniej kolejce "Kanonierzy" muszą pokonać u siebie ostatnią Aston Villę i liczyć na porażkę Tottenhamu Hotspur w Newcastle. Natomiast Manchester City zakończą sezon na stadionie Swansea City.

W innym niedzielnym spotkaniu Liverpool pokonał przed własną publicznością Watford. Prowadzenie "The Reds" dał w pierwszej połowie Joe Allen. Po przerwie trzy punkty przypieczętował Roberto Firmino. Podopieczni Jurgena Kloppa zajmują ósme miejsce z 58 punktami na koncie. Zespół z Anfield Road zagra teraz zaległy mecz z Chelsea. Natomiast Watford jest na 13. miejscu z 44 "oczkami" na koncie. Zespół z Vicarage Road również będzie odrabiał zaległości i zmierzy się na wyjeździe z przedostatnim Norwich City.