4 gole w Turynie, Juventus pokonał Fiorentinę

Paolo Bona/Shutterstock
Juventus Turyn wygrał na własnym stadionie z ACF Fiorentina 3:1 (1:1) w ostatnim niedzielnym meczu szesnastej kolejki włoskiej Serie A.

Strzelanie na Juventus Stadium rozpoczął Josip Ilicić w trzeciej minucie gry. 27-latek pewnie wykorzystał podyktowany rzut karny, dzięki czemu zespół gości objął prowadzenie. Chwilę później było już jednak 1:1. Juan Cuadrado odebrał podanie od Patrice'a Evry i głową pokonał broniącego Cipriana Tatarusanu.

Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie "Starej Damie" dał Chorwat Mario Mandżukić, a rezultat na 3:1 ustalił Paulo Dybala, który minął bramkarza i skierował piłkę do pustej siatki.

Podopieczni Massimiliano Allegriego znajdują się na czwartym miejscu w tabeli, mając w swoim dorobku 30 punktów. "Viola" zgromadziła dwa "oczka" więcej i plasuje się na drugiej pozycji.