422. Old Firm Derby dla Glasgow Rangers. Piłkarze Gerrarda na autostradzie do mistrzostwa Szkocji [WIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Sezon jeszcze długi, ale Rangersi postawili kolejny wielki krok w drodze do upragnionego tytułu. Podopieczni Steviego Gerrarda męczyli się przez 45 minut, ale w drugiej połowie skrzętnie wykorzystali jeden błąd rywala i pokonali Celtic 1:0. W ekipie gości poza kadrą na mecz znalazł się Patryk Klimala.
Pod jednym względem noworoczne Old Firm Derby mogło być specjalne. Ewentualne trzy punkty dla Rangers oznaczałoby praktycznie wyłożenie dywanu pod mistrzostwo Szkocji, którego na Ibrox nie widziano od 10 lat. “The Gers” mieli przed spotkaniem 16-punktową przewagę nad największymi rywalami i chociaż Celtic rozegrał trzy mecze mniej, to zespół Neila Lennona wcale nie może sobie z góry dopisywać zwycięstw, biorąc pod uwagę jego nierówną formę.
Od początku spotkania było widać, komu bardziej zależało na wygranej. “The Bhoys” łaknęli trzech punktów jak kania dżdżu, stąd co rusz nawiedzali pole karne gospodarzy. W 3. minucie przed niezłą szansą stanął najlepszy strzelec Celtiku, Odsonne Edouard, ale jego strzał trafił prosto w ręce bramkarza Rangersm Allana McGregora.
Szkocki golkiper był najlepszym zawodnikiem pretendentów do mistrzostwa w pierwszej połowie. McGregor kilkanaście minut później w fantastycznym stylu “wyjął” uderzenie Leigha Griffithsa. Obrońcy tytułu przeważali, tworzyli groźne szanse, ale gościom ciągle brakowało skuteczności.
I gdy wydawało się, że Celtic w końcu wyjdzie na prowadzenie, jak grom z jasnego nieba spadł na nich cios. To Nir Bitton, chcąc powstrzymać wybiegającego na czystą pozycję Morelosa, powalił go niczym najlepszy rugbysta. Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie pomocnika i decyzja sędziego mogła być tylko jedna. Czerwona kartka dla reprezentanta Izraela.
Wykluczenie prawie natychmiast odwróciło losy meczu. Gospodarze rzucili się do ataku i już pierwsza akcja przyniosła powodzenie. Z rzutu rożnego silnie dośrodkował Tavernier. Piłka trafiła w głowę pomocnika Celtiku, Calluma McGregora i wpadła do jego bramki.
Trudno wyobrazić sobie, że Rangersi będą w stanie zniweczyć 19-punktową przewagę, zwłaszcza, że w 22 meczach tylko dwukrotnie nie zdołali wygrać. Wygląda też na to, że zawodnicy Lennona powinni bardziej skupić się na obronie drugiego miejsca, ponieważ kolejny zespół z tabeli Aberdeen traci do “The Bhoys” już tylko 5 punktów.
Tobiasz_Kubocz 02 Jan 2021 · 15:28