5 goli w Turynie. Zwycięstwo i awans Juventusu

Fabrizio Andrea Bertani/Shutterstock
Juventus pokonał Atalantę Bergamo 3:2 w meczu 1/8 finału Pucharu Włoch. Dzięki wygranej "Stara Dama" awansowała do ćwierćfinału rozgrywek.

Pierwszy na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Paulo Dybala. W 22. minucie Argentyńczyk po dośrodkowaniu głową Mario Mandzukica wykończył akcję skutecznym strzałem.

Drugie trafienie na rzecz turyńczyków dołożył Mandzukić, który w 34. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Atalanty i pokonał go pewnym uderzeniem. Trzeciego gola, tym razem z rzutu karnego, strzelił Miralem Pjanić w 75. minucie.

Przyjezdni na Juventus Stadium postawili opór mistrzom Włoch i zdołali zdobyć dwie bramki. Pierwszą z nich zapisał na swoje konto Abdoulay Konko strzałem zza linii pola karnego, a drugą 18-letni Emmanuel Latte Lath.

Dzięki wygranej podopieczni Massimiliano Allegriego awansowali do 1/4 finału Coppa Italia, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą meczu AC Milan - Torino FC.