5:0! Eintracht Frankfurt rozbił FC Augsburg

ninopavisic/Shutterstock
Eintracht Frankfurt rozbił przed własną publicznością FC Augsburg 5:0 (1:0) w jedynym piątkowym spotkaniu 21. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Commerzbank-Arena najpierw dwukrotnie celnie przymierzył do siatki rywali Timothy Chandler. Amerykanin popisał się efektownym uderzeniem pod poprzeczkę oraz skutecznym strzałem głową w krótki róg po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Dziesięć minut po zmianie stron precyzyjne zagranie Serba Filipa Kostica w pole karne wykończył z kilku metrów Portugalczyk Andre Silva. Gości pogrążyli jeszcze w samej końcówce Kostic, dwukrotnie w niespełna minutę, finalizując kontrataki gospodarzy.
"Orły" z Hesji po trzecim zwycięstwie w czterech ostatnich spotkaniach awansowały na dziewiąte miejsce w tabeli. Ekipa z Bawarii doznała natomiast czwartej porażki w pięciu ostatnich meczach i spadła na jedenastą lokatę w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz07 Feb 2020 · 22:30