5:0! Freiburg bez szans w starciu z FSV Mainz

Mainzerize, wikipedia
Piłkarze FSV Mainz 05 rozbili u siebie SC Freiburg 5:0 (3:0) w jedynym piątkowym meczu 28. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Opel Arena wynik konfrontacji otworzył po dwudziestu minutach gry kapitalnym uderzeniem z dystansu Jean-Paul Boetius.
Pięć minut później, po zagraniu Holendra, podwyższył w sytuacji sam na sam Jean-Philippe Mateta. Francuz po kolejnych ośmiu minutach wykończył również w polu karnym składny kontratak gospodarzy i skierował piłkę pod poprzeczkę.
Siedemnaście minut przed końcem podwyższył Karim Onisiwo. Przy trafieniu Austriaka drugą asystę tego dnia zaliczył Boetius. Okazały sukces miejscowych przypieczętował jeszcze cztery minuty później uderzeniem głową Mateta, kompletując hat-tricka.
Zespół z Moguncji po dziewiątej wygranej w sezonie przesunął się na dwunaste miejsce w tabeli. Drużyna z Bryzgowi doznała natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadła na trzynastą lokatę w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli teraz tylko punkt.
Daniel Makarewicz05 Apr 2019 · 22:23
Źródło: asinfo