5:1! Liverpool rozjechał Arsenal w hicie Premier League! [WIDEO]

Oleksandr Osipov/Shutterstock
Liverpool pokonał na własnym boisku Arsenal 5:1 (4:1) w hicie 20. kolejki Premier League.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego meczu.
Spotkanie na Anfield rozpoczęło się od mocnego uderzenia ze strony Arsenalu. Goście objęli prowadzenie w 11. minucie, gdy Maitland-Niles wpakował piłkę do siatki.
Taki obrót wydarzeń rozjuszył "The Reds", którzy ruszyli na przeciwnika i w pierwszej połowie wbili rywalom cztery bramki. Najpierw w ciągu dwóch minut dwa razy trafił Firmino. Brazylijczyk bezwzględnie wykorzystał bierną postawę defensywy gości.
W 32. minucie wynik spotkania podwyższył Mane, a tuż przed gwizdkiem na przerwę Salah wykorzystał jedenastkę.
Liverpool zdominował rywala, który miał olbrzymie problemy zarówno w ofensywnie, jak i w defensywie. W 54. minucie znakomitą okazję zmarnował Aubameyang, który spudłował z kilku metrów.
Gospodarze kontrolowali grę i stwarzali sobie kolejne okazje pod bramką "Kanonierów". W 65. minucie arbiter ponownie wskazał na wapno, a rzut karny na gola zamienił Firmino, który tym samym skompletował hat-tricka.
Osiemnastokrotni mistrzowie Anglii po siedemnastej wygranej w bieżących rozgrywkach umocnili się na czele tabeli. Podopieczni Unaia Emery'ego doznali natomiast czwartej porażki w sezonie i pozostali na piątej lokacie w klasyfikacji.
Daniel Makarewicz29 Dec 2018 · 20:21