6 goli w derbach! Celtic rozgromił Rangers

dean bertoncelj, Shutterstock
Celtic FC pokonał w derbowym pojedynku Rangers FC 5:1. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Moussa Dembele.

To były pierwsze Old Firm Derby rozegrane od wiosny 2012 roku. Rangers przez kilka lat nie grali bowiem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Podobnie jak przed pięcioma laty, tak i teraz triumfował Celtic.

Do przerwy nic nie zapowiadało pogromu. Podopieczni Brendana Rodgersa objęli dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafień Dembele, ale tuż przed przerwą kontaktowego gola strzelił Joe Garner.

Po godzinie gry trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Scott Sinclair, a kiedy na nieco ponad kwadrans przed końcem czerwoną kartkę otrzymał środkowy obrońca gości, Philippe Senderos, było niemal pewne, że trzy punkty zostaną na Celtic Park. Najpierw hat-trick skompletował Dembele, a w doliczonym czasie rywali dobił Stuart Armstrong.