6:0! To był nokaut! Niemcy upokorzeni przez Hiszpanię w Lidze Narodów! [WIDEO]

Hiszpanie rozbili Niemców 6:0 (3:0) w meczu szóstej kolejki Ligi Narodów. Tym samym podopieczni Luisa Enrique zapewnili sobie udział w turnieju finałowym.
Stawką starcia Hiszpanii z Niemcami było pierwsze miejsce w grupie "4" dywizji A Ligi Narodów. Przed spotkaniem zawodnicy Joachima Loewamieli na koncie 9 punktów, zaś podopieczni Luisa Enrique zdobyli 8 "oczek". Hiszpanie musieli więc pokonać rywali, by zagrać w turnieju finałowym Ligi Narodów.
I rzeczywiście - mecz od pierwszych minut toczył się pod dyktando gospodarzy. To oni dominowali na boisku, raz za razem zagrażając bramce Manuela Neuera. Niemcy nie mieli żadnych argumentów, by przeciwstawić się świetnie dysponowanym rywalom.
Pierwsza bramka padła w 17. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Morata. Napastnik po chwili znów trafił do siatki, ale sędzia w tej sytuacji dopatrzył się pozycji spalonej. Ta decyzja wzbudziła sporo kontrowersji.
W 33. minucie było już 2:0. Przewagę Hiszpanów mocnym strzałem udokumentował Ferran Torres. Zaś po chwili Neuer znów skapitulował. Tym razem golkipera Bayernu pokonał Rodri.
W 43. minucie boisko opuścił Sergio Ramos. Defensor prawdopodobnie doznał urazu mięśnia dwugłowego uda. Na razie nie ma szczegółowych informacji na temat jego stanu zdrowia.
Po przerwie Niemcy ruszyli do odrabiania strat, jednak zostali szybko skarceni. Kontrę wykończył Torres i stało się jasne, że podopieczni Joachima Loewa grają nie o pierwsze miejsce w grupie, ale o uniknięcie blamażu. Niemcom nie udało się nawet i to.
W 72. minucie Ferran Torres skompletował hat-tricka i klęska "Die Mannschaft" stała się faktem.
Ostatecznie Hiszpanie wbili rywalom jeszcze jednego gola. Dokonał tego Oyarzabal. Podopieczni Luisa Enrique dzięki wygranej zajęli pierwsze miejsce w grupie. I to oni pojadą na turniej finałowy.
Drugi mecz tej grupy został odwołany. Cała reprezentacja Ukrainy przechodzi kwarantannę i nie mogła stanąć w szranki ze Szwajcarami. Decyzję ws. końcowego rozstrzygnięcia w tym spotkaniu wkrótce podejmie UEFA.
Daniel Makarewicz17 Nov 2020 · 22:35