El. ME. 7:0! Anglia rozbiła Czarnogórę i zagra na EURO 2020. Hat-trick Harry'ego Kane'a [WIDEO]

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Anglia rozbiła Czarnogórę 7:0 w meczu el. ME. "Synowie Albionu" tym samym zapewnili sobie awans na EURO 2020.
Na Wembley Stadium wynik konfrontacji otworzył uderzeniem w długi róg z pola karnego Alex Oxlade-Chamberlain. Później trzykrotnie, w tym dwa razy głową, skutecznie wykańczał akcje Harry Kane, a trafienia napastnika Tottenhamu przedzieliła jeszcze bramka Marcusa Rashforda, który w polu karnym z łatwością minął rywala i skierował piłkę do siatki tuż przy słupku..
W drugiej połowie gospodarze dobili przyjezdnych. Najpierw do własnej bramki trafił Sofranac, a na sześć minut przed końcem debiutanckie trafienie w reprezentacji zaliczył Abraham.
"Synowie Albionu" po szóstym zwycięstwie w tych eliminacjach zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A i bezpośredni awans do turnieju głównego EURO 2020.
W drugim czwartkowym meczu tej grupy zajmujące drugą lokatę Czechy wygrały z trzecim w klasyfikacji Kosowem 2:1. Na Doosan Arena prowadzenie dla zespołu z Bałkanów zdobył efektownym strzałem głową Atdhe Nuhiu.
Dziewiętnaście minut przed końcem wyrównał kapitalnym uderzeniem z dystansu Alex Kral. Osiem minut później gości pogrążył po rzucie rożnym Ondrej Celustka. Południowi sąsiedzi Polski po trzecim zwycięstwie z rzędu zapewnili sobie również bezpośredni awans na Euro 2020.
Kosowo w ostatniej kolejce podejmie Anglię, natomiast Czesi zagrają jeszcze na wyjeździe z pozostającą bez wygranej Bułgarią.