Kontrowersja goniła kontrowersję. Real wygrał z Barceloną 3:1 na Camp Nou, ale to sędzia był negatywnym bohaterem meczu [RELACJA]

Shutterstock
FC Barcelona przegrała na Camp Nou z Realem Madryt 1:3 w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii.
Koniec meczu! 3:1 dla Realu Madryt na Camp Nou.
90' Na 3:1 dla Realu po fantastycznym strzale podwyższył Asensio.
87' Sędzia stał się negatywnym bohaterem spotkania. Może Hiszpanie powinni pomyśleć o VAR.
82' Kolejna kontrowersyjna decyzja arbitra. Sędzia uznał, że Ronaldo próbował wymusić rzut karny, dał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.
80' Barcelona długo nie cieszyła się z prowadzenia. Real wyprowadził kontrę, którą kapitalnym strzałem tuż zza pola karnego zakończył Cristiano Ronaldo.
77' Lionel Messi wykorzystał jedenastkę i doprowadził do remisu.
75' Navas znowu uratował Real, jednak za chwilę arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Sędzia podjął jednak bardzo kontrowersyjną decyzję, uznając, że Suarez był faulowany przez Navasa.
74' Niesamowitą szansę na wyrównanie zmarnował Sergio Busquets, który z bliskiej odległości, mając przed sobą tylko golkipera rywali, przeniósł piłkę nad bramką.
73' W odpowiedzi strzelał Denis Suarez, trafił jednak prosto w Keylora Navasa.
72' Ronaldo strzelił gola, lecz zdaniem sędziego był na pozycji spalonej.
71' Cristiano Ronaldo uderzał z powietrza po dośrodkowaniu Garetha Bale'a, ale strzelił niecelnie.
69' Podopieczni Valverde zdecydowanie przeważają, lecz wciąż nie potrafią wyrównać.
64' Barcelona bardzo bliska wyrównania dzięki... Raphaelowi Varane, który o mały włos nie skierowałby piłki do własnej bramki.
61' Samobój Pique
58' Na boisku zameldował się Cristiano Ronaldo, który zmienił Karima Benzemę.
54' Powinno być 2:0 dla Realu. Po kapitalnej akcji Karima Benzemy, w doskonałej sytuacji znalazł się Carvajal, ale jego strzał zablokował Jordi Alba.
53' Kapitalna okazja gospodarzy na wyrównanie. Nikt jednak nie wykończył dośrodkowania Aleixa Vidala w polu karnym, a za chwilę niecelnie uderzał Deulofeu.
50' Samobójczego gola strzelił Gerard Pique. Hiszpan wpakował piłkę do własnej bramki, przecinając płaskie dośrodkowanie Marcelo.
48' Messi szarżował w polu karnym, ale osaczony przez kilku rywali, stracił ostatecznie piłkę.
Zaczynamy drugą połowę!
22:52 Barcelona z kolei z minuty na minutę rozkręcała się coraz bardziej, lecz nie potrafiła stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Keylora Navasa.
22:50 Gareth Bale i Karim Benzema zupełnie sobie nie radzą dzisiejszego wieczoru na Camp Nou, czy od początku drugiej połowy na boisku zobaczymy Cristiano Ronaldo?
45' Widzieliśmy sporo walki w środku pola i kilka celnych strzałów, ale nie widzieliśmy najważniejszego, czyli bramek - bez goli po pierwszej połowie.
41' Żółty kartonik otrzymał również Gareth Bale
40' Żółta kartka dla Messiego, który faulował Casemiro.
37' Po stronie "Królewskich" najbardziej aktywy jest Isco. To on kreuje większość okazji dla swojego zespołu, i to w 37 minucie po jego zagraniu na bramkę Ter Stegena strzelał Bale. Niemiec wybił jednak piłkę na rzut rożny.
34' Lekka przewaga Barcelony w ostatnich minutach, która częściej jest przy piłce i stwarza większe zagrożenie pod bramką rywali.
30' Pół godziny gry za nami. Na Camp Nou oglądamy bardzo wyrównane spotkanie, dużo walki w środku pola, lecz brakuje sytuacji podbramkowych.
25' Messi uderzał z rzutu wolnego, ale przeniósł piłkę nad bramką strzeżoną przez Navasa.
20' Messi ostro sfaulowany przez Casemiro. Brazylijczyk otrzymał żółty kartonik.
18' Isco zaczarował w polu karnym, zakręcił Aleixem Vidalem, ale ostrego kąta trafił w boczną siatkę.
13' Real od pierwszych minut prezentuje się bardzo pewnie.
10' Pierwszy celny strzał Barcelony - na bramkę Keylora Navasa uderzał Luis Suarez.
9' Podopieczni Valverde otrząsnęli się nieco po początkowych minutach, nie notują już tylu strat, choć te się wciąż zdarzają, a sam mecz się wyrównał.
4' Real zaczął bardzo wysoko. Już na połowie gospodarzy zawodnicy Zidane'a stosują pressing i udało im się parę razy przejąć piłkę w pobliżu pola karnego rywali.
2' Pierwszy celny strzał. Isco starał się zaskoczyć Ter Stegena uderzeniem z daleka, ale Niemiec był na posterunku.
Zaczęli!
21:54 Real ostatni raz to trofeum zdobył w 2012 roku, kiedy okazał się lepszy od Barcelony.
21:50 W ubiegłym roku po Superpuchar Hiszpanii sięgnęła FC Barcelona, która dwukrotnie pokonała Sevillę FC - 2:0 i 3:0.
21:45 Real Madryt ostatnie trzy z czterech El Clasico kończył w dziesiątkę.
21:41 W historii rywalizacji pomiędzy Barceloną a Realem 25 razy doszło do dwumeczów - 14-krotnie lepsi okazywali się wówczas "Królewscy", a 11-krotnie "Duma Katalonii".
21:35 Czterokrotnie Real w spotkaniach o Superpuchar Hiszpanii jako mistrz kraju mierzył się z Barceloną - zdobywcą Pucharu Króla - i czterokrotnie sięgał po to trofeum.
21:29 Dotychczas oba zespoły walczyły ze sobą o Superpuchar Hiszpanii sześciokrotnie. Pięć razy górą w tej rywalizacji byli "Królewscy". Katalończycy wygrali tylko raz - w 2011 roku.
21:23 Oba kluby zmierzy się niedawno podczas obozu przygotowawczego. W Miami lepsza okazała się Barcelona, która pokonała Real 3:2.
21:17 "Blaugrana" już niebawem być może kupi jeszcze jednego z reprezentantów Brazylii - Luiz Felipe Scolari, trener Guangzhou Evergrande, potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że Paulinho przejdzie do Barcelony.
21:12 Barcelona wciąż nie sprowadziła następcy dla brazylijskiego gwiazdora, ale być może już wkrótce zastąpi go inny z Brazylijczyków, Philippe Coutinho. Liverpool bowiem usunął wizerunek piłkarza z klubowego sklepu.
21:07 Nieco innego zdania jest Zidane, który uważa, że ktokolwiek zastąpi Neymara w dzisiejszym spotkaniu, zrobi to dobrze.
21:03 Największym jednak osłabieniem katalońskiego klubu jest z pewnością brak wytransferowanego do PSG Neymara.
21:01 W ekipie Zinedine Zidane'a zabraknie zawieszonego Luki Modricia. W zespole Ernesto Valverde nie zobaczymy zaś m. in. Ardy Turana czy Andre Gomesa.
20:53 Poznaliśmy składy obu zespołów. Real Madryt zacznie to spotkanie bez Cristiano Ronaldo, który zasiądzie na ławce rezerwowych.
Barcelona natomiast rozpocznie pojedynek z Lionelem Messim oraz Luisem Suarezem od pierwszej minuty.