Kolejna wpadka Juventusu! Cristiano Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego, wielkie pudło Moraty [WIDEO]

Juventus tylko zremisował z Atalantą w 12. kolejce Serie A. "Stara Dama" znów zawiodła. Cristiano Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego, fatalne pudło zanotował Alvaro Morata.
Starcie w Turynie od pierwszego gwizdka toczyło się w dobrym tempie. Obie drużyny wyszły na hitowy pojedynek bez obaw i kompleksów. Mocny pressing, wysoka obrona i sytuacje strzeleckie - tak można podsumować pierwsze minuty starcia.
Znakomitą okazję do zdobycia gola w 12. minucie miał Alvaro Morata. Hiszpan wpadł w pole karne i był sam na sam z bramkarzem. Postanowił jednak odegrać do nadbiegającego Ronaldo. Uczynił to dość nieudolnie, ale po chwili piłka wróciła pod jego nogi. Morata był sam przed bramką, zupełnie niepilnowany i zdecydował się na uderzenie... piętą. Efekt był koszmarny i na pewno przejdzie do historii włoskiego futbolu.
Juventus zdołał jednak kilka chwil później objąć prowadzenie. W 29. minucie znakomitym uderzeniem popisał się Federico Chiesa. Włoch przymierzył sprzed pola karnego i Gollini nie miał nic do powiedzenia.
Przyjezdni ruszyli do odrabiania strat, ale nie mogli pokonać Wojciecha Szczęsnego. Polak kapitalnie interweniował przy uderzeniu Zapaty.
W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. W 57. minucie Freuler przyćmił trafienie Chiesy. Szwajcar posłał bombę w kierunku bramki Szczęsnego, piłka odbiła się od poprzeczki i ugrzęzła w siatce. Polak był bez szans.
Trzy minuty później sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie zdobył jednak bramki. Gollini zatrzymał uderzenie Portugalczyka.
Kolejne minuty to rosnąca przewaga Atalanty. Na bohatera wyrósł Wojciech Szczęsny. Polak zachwycił, gdy w 75. minucie obronił uderzenie Romero. Golkiper w ostatnich minutach miał ręce pełne roboty. W 82. minucie próbował go zaskoczyć Gomez, ale Szczęsny był na posterunku. Dzięki znakomitej postawie 30-latka Juventus ostatecznie zremisował z Atalantą 1:1.
Daniel Makarewicz16 Dec 2020 · 18:54
Źródło: twitter/własne