AC Milan coraz bliżej mistrzostwa Włoch! Solenizant bohaterem "Rossonerich" [WIDEO]

AC Milan w niedzielny wieczór wykonał kolejny krok w kierunku upragnionego mistrzostwa Włoch. Podopieczni Stefano Pioliego w wyjazdowym spotkaniu z Hellasem Verona wygrali 3:1. Dubletem popisał się Sandro Tonali.
"Rossoneri" mieli na ten mecz jeden cel - zwycięstwo i powrót na fotel lidera. Pierwszy raz groźnie pod bramką Hellasu zrobiło się w 14. minucie, lecz Montipo poradził sobie ze strzałem Krunicia.
Chwilę później do siatki trafił Tonali, ale analiza VAR wykazała, że znajdował się na spalonym. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał z kolei Calabria, przegrywając pojedynek z golkiperem.
Z biegiem czasu Hellas zaczął odpowiadać. Dobrej okazji nie wykorzystał Simeone, trafiając w boczną siatkę. Skuteczniejszy w 38. minucie był natomiast Faraoni i gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie.
Milan jeszcze przerwą zdołał doprowadzić do wyrównania. Rafael Leao przeprowadził świetną akcję lewą stroną boiska, wyłożył piłkę Tonaliemu, a ten bez żadnego problemu wykończył akcję.
Na początku drugiej połowy współpraca tej dwójki znów przyniosła efekt. Tonali, który w niedzielę obchodził 22. urodziny, sam sprawił sobie idealny prezent, kompletując dublet.
"Rossoneri" mieli kilka szans na to, aby podwyższyć prowadzenie. Leao do dwóch asyst powinien dorzucić gola, lecz z jego strzałem poradził sobie Montipo. W końcówce wygraną gości przypieczętował za to Florenzi.
Dzięki temu trafieniu Milan wygrał 3:1 i wrócił na fotel lidera Serie A. Od upragnionego mistrzostwa podopiecznych Stefano Pioliego dzielą już tylko dwa zwycięstwa.
Maciej Pietrasik08 May 2022 · 22:41