AC Milan. "Krzysztof Piątek to napastnik, który nie wybacza". Włoskie media oceniły występ Polaka

MediaPicutres.pl / shutterstock.com
Krzysztof Piątek wpisał się na listę strzelców w ligowym meczu z Cagliari (3:0). Polak zebrał bardzo dobre oceny za swój występ.
Reprezentant Polski trafił do bramki rywali w 62 minucie spotkania. 23-letni piłkarz wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i umieścił piłkę w siatce. Było to jego czwarte trafienie w czwartym występie dla "Rossonerich". Włoskie media skomentowały występ napastnika.
Serwis calciomercato.com napisał, że Piątek to "napastnik, który nie wybacza", wystawiając mu ocenę 7.5. Wyższe otrzymali tylko Donnarumma (8), Calabria (9) oraz Paqueta (8).
"Siódemkę" Krzysztofowi Piątkowi dał z kolei portal forzaitalianfootball.com, określając go jednak "kluczowym zawodnikiem meczu". - Fani Milanu szybko zapomnieli o Higuainie. Polski napastnik znowu strzelił. Szybko stał się kluczową figurą w nowym klubie - przeczytamy. Wyżej oceniony został tylko Paqueta (7.5).
Wyglądał na odciętego w pierwszej połowie, ale w fantastyczny sposób brał udział w budowaniu akcji. Był dominujący w powietrzu i bardzo pomagał kolegom z zespołu, wywierając presję na rywali, czego efektem było wypracowanie trzeciej bramki, którą zdobył z zimną krwią - pisze serwis sempremilan.com, dając Polakowi "7.5".
Portal 90min.com wystawił naszemu zawodnikowi natomiast ocenę "7", najlepszym piłkarzem meczu uznając Calabrię.
Jakub Kreśliński11 Feb 2019 · 07:40
Źródło: calciomercato.com/90min.com/forzaitalianfootball.com/sempremilan.com