AC Milan pokonał Celtic Glasgow w Lidze Europy. Patryk Klimala wszedł z ławki rezerwowych

AC Milan pokonał na wyjeździe Celtic Glasgow w pierwszej kolejce Ligi Europy 3:1 (2:0). Bramki dla zwycięzców zdobyli Krunić, Diaz i Hauge.
Goście wyszli na prowadzenie w 14. minucie. Wówczas Rade Krunić wyskoczył do dośrodkowania od Samu Castillejo i bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. W tej sytuacji Vasilios Barkas nie miał nic do powiedzenia.
Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 0:2. W 42. minucie AC Milan podwyższył prowadzenie za sprawą Brahima Diaza. Napastnik dostał piłkę od Theo Hernandeza i uderzył tuż przy słupku.
W drugiej połowie ekipa z Serie A kontrolowała spotkanie, nie dopuszczając rywali do własnej bramki. W końcu popełniła błąd. Elyounoussi trafił głową po rzucie rożnym i zrobiło się nerwowo.
Na boisku chwilę później pojawił się Patryk Klimala. Polak był aktywny, ale nie był w stanie odmienić losów spotkania. Milan wygrał 3:1, bo w 92. minucie Włosi rozklepali defensywę rywali, a piłkę w siatce ze stoickim spokojem umieścił Hauge.
W innym meczu tej grupy Sparta Praga przegrała na własnym boisku z Lille 1:4.
Daniel Makarewicz22 Oct 2020 · 22:49