AC Milan przedłużył swoje nadzieje na Ligę Mistrzów! Krzysztof Piątek znów bez gola [WIDEO]

Marco Canoniero / Shutterstock.com
AC Milan pokonał Fiorentinę 1:0 (1:0) w wyjazdowym meczu Serie A. Krzysztof Piątek rozegrał kolejne spotkanie bez zdobytego gola.
Relację można przeczytać TUTAJ.
To spotkanie miało być dla Krzysztofa Piątka szansą do przełamania pięciomeczowej serii bez bramki, a dla AC Milanu - okazją na przedłużenie swoich nadziei na awans do Ligi Mistrzów.
Pierwsza połowa to w dużej mierze przewaga przyjezdnych. W krótkim odstępie czasu mieli oni dwie dobre okazje do zdobycia bramki, ale za każdym razem dobrze interweniował Alban Lafont.
Bramkarz gospodarzy skapitulował w 35. minucie. Hakan Calhanoglu wykorzystał wtedy dobre dośrodkowanie Suso i strzałem głową zdobył gola.
Druga połowa nie stała na zbyt wysokim poziomie, jednakże byliśmy świadkami kilku wartych uwagi akcji. Jedną z nich zmarnował Federico Chiesa, którego strzał obronił Gianluigi Donnarumma.
Ostatecznie AC Milan wygrał 1:0, przez co wciąż liczy się w walce o miejsca premiowane grą w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Krzysztof Piątek opuścił boisko w 74. minucie, gdy zmienił go Patrick Cutrone.