AC Milan rozbił beniaminka i wskoczył na fotel lidera! Niezawodny Ibrahimović, dublet Hernandeza [WIDEO]

Milan odniósł gładkie zwycięstwo nad Venezią. "Rossoneri" na wyjeździe pokonali beniaminka 3:0.
Spotkanie rozpoczęło się od błyskawicznego uderzenia gości. Już w 2. minucie Milan wyszedł na prowadzenie. Do siatki z bliskiej odległości trafił nieśmiertelny Zlatan Ibrahimović.
W 7. minucie prowadzenie Milanu mógł podwyższyć Rafel Leao. Z kąśliwym strzałem napastnika poradził sobie jednak Sergio Romero. Po dwóch kwadransach bramkarz Venezii świetnie zareagował po uderzeniu Alessandro Florenziego.
Podopieczni Stefano Piolego przeważali, szukali okazji na kolejne trafienia, ale do przerwy schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.
Mediolańczycy dopięli swego w 49. minucie. Wtedy na lewym skrzydle odnalazł się Theo Hernandez, który wpakował piłkę do siatki. Był to trzeci gol Francuza w tym sezonie ligowym.
Dziesięć minut później Theo skompletował dublet, wykorzystując rzut karny. Arbiter podyktował go za zagranie ręką Michaela Svobody, który zatrzymał piłkę lecącą do bramki. Austriak za swoje zagranie wyleciał z boiska.
Milan wygrał 3:0 i wskoczył na pozycję lidera. Aktualnie "Rossoneri" wyprzedzają Inter o dwa punkty. Ekipa Simone Inzaghiego rozegrała jednak dwa spotkania mniej.
Adam Kłos09 Jan 2022 · 14:18