AC Milan wciąż z nadziejami na Ligę Mistrzów! Piątek i spółka pokonali nie bez problemów Bolognę [WIDEO]

Marco Canoniero/Shutterstock
AC Milan wygrał z Bologną 2:1 w 35 kolejce Serie A. Całe spotkanie rozegrali dwaj Polacy, Krzysztof Piątek i Łukasz Skorupski.
To goście od pierwszych minut stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. W 15 minucie Orsolini stanął przed Donnarummą, ale golkiper Milanu wyszedł z tego pojedynku górą, wybijając piłkę na rzut rożny.
Zawodnicy Gattuso prowadzenie objęli w 37 minucie. Świetną akcją indywidualną popisał się Suso. Hiszpan przeszedł obronę rywali i oddał strzał z szesnastego metra tuż obok słupka. Skorupski był bez szans na skuteczną interwencję.
Na początku drugiej połowy prowadzenie dla "Rossonerich" mógł podwyższyć Calhanoglu, ale jego strzał nieznacznie minął poprzeczkę. W odpowiedzi potężnie uderzył na bramkę Donnarummy Pulgar i jego próba również była minimalnie niecelna.
W 68 minucie mieliśmy 2:0. Borini, który pojawił się na murawie kilka minut wcześniej, dobił piłkę z bliskiej odległości po mocnym strzale Paquety.
Za moment goście zdobyli bramkę kontaktową i ponownie na listę strzelców wpisał się rezerwowy. Destro przejął piłkę w polu karnym i mając przed sobą tylko Donnarummę, nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.
Jeszcze trudniej "Rossonerim" zrobiło się w 74 minucie, kiedy Paqueta wyleciał z boiska - najpierw żółta kartka za protesty, a potem druga za dotknięcie arbitra.
Ostatecznie zespołowi Gattuso udało się utrzymać wynik i pokonali Bolognę 2:1. Milan awansował na piątą pozycje w Serie A i do czwartej Atalanty Bergamo traci trzy punkty.
Jakub Kreśliński06 May 2019 · 22:26