AC Milan wygrał po dogrywce z Torino. Ibrahimović wszedł z ławki i trafił, Piątek bez błysku [WIDEO]

yt
AC Milan pokonał przed własną publicznością po dogrywce Torino FC 4:2 (2:2, 1:1) w trzecim meczu 1/4 finału rozgrywek o Puchar Włoch.
Na Stadio Giuseppe Meazza w podstawowym składzie gospodarzy wybiegł na murawę Krzysztof Piątek. Napastnika reprezentacji Polski zastąpił dwadzieścia minut po zmianie stron Szwed Zlatan Ibrahimović.
"Rossoneri" prowadzili po trafieniu z bliska Giacomo Bonaventury, któremu wypracował okazję Chorwat Ante Rebić. Później straty ekipy z Piemontu z nawiązką odrobił Bremer. Brazylijczyk najpierw wykorzystał sytuację sam na sam, a następnie skutecznie przymierzył głową z kilku metrów.
Siedmiokrotnych triumfatorów Klubowego Pucharu Europy uratował przed porażką Hakan Calhanoglu, który już w doliczonym czasie gry uderzył pod poprzeczkę i doprowadził do dogrywki. Reprezentant Turcji niespełna kwadrans przed końcem zdecydował się na strzał z dystansu w długi róg i po raz drugi zaskoczył Salvatore Sirigu. Trzy minuty później "Byków" pogrążył jeszcze technicznym uderzeniem w krótki róg Ibrahimović.
"Rossoneri" w półfinale zmierzą się z Juventusem Turyn. Wcześniej awans do tej fazy rozgrywek wywalczyło również SSC Napoli. Ostatnią ćwierćfinałową parę tworzą Inter Mediolan z Fiorentiną.