AC Milan wygrał w hicie Serie A! Genialny Zlatan Ibrahimović ustrzelił dublet [WIDEO]

AC Milan wygrał na wyjeździe z Napoli w hicie 8. kolejki Serie A. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (1:0). Bohaterem meczu był Zlatan Ibrahimović.
Piłkarze Milanu w tym sezonie Serie A prezentują się znakomicie. Nie przegrali żadnego spotkania i są coraz częściej wymieniani w gronie kandydatów do zdobycia mistrzowskiego tytułu.
"Rossoneri" wysoką formę potwierdzili w starciu z Napoli. To oni od pierwszych minut grali składnie, próbując wykreować dogodną okazję pod bramką Mereta.
Początkowo niewidoczny był Zlatan Ibrahimović. Szwed jednak jak już się pokazał, to z fenomenalnym skutkiem. W 20. minucie w polek karne zagrał Theo Hernandez, a Szwed uderzył głową nie do obrony.
Piłkarze Napoli mogli odpowiedzieć po kilku chwilach. Najpierw Donnarumma pokazał kunszt po strzale Mertensa. Potem poprzeczkę obił Di Lorenzo.
Po przewie Milan za to zadał kolejny cios. Znów w głównej roli wystąpił Ibra. Szwed dostał podanie od Rebicia i nie pomylił się w sytuacji sam na sam.
To nie był jednak koniec emocji. W 56. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński. Polak miał udział w akcji z 63. minuty, gdy gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisał się wówczas Mertens.
Po kolejnych 120 sekundach sytuacja Napoli znów się skomplikowała. Tiemoue Bakayoko otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.
Podopieczni Gattuso, choć grali w osłabieniu, mieli szansę na doprowadzenie do remisu. Na kwadrans przed końcem Petagna w sytuacji sam na sam trafił w Donnarummę. Spotkania nie zdołał dokończyć Ibrahimović. Szwed doznał kontuzji i został zmieniony.
"Rossoneri" ostatecznie wygrali 3:1, bo w doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Hauge.
AC Milan na swoim koncie ma 20 punktów i jest liderem Serie A. Napoli z dorobkiem 14 "oczek" plasuje się na 6. lokacie.
Daniel Makarewicz22 Nov 2020 · 22:42