AC Milan wypuścił wygraną w 93. minucie. Wcześniej gol samobójczy, dwa karne i czerwona kartka [WIDEO]

Sipa / PressFocus
AC Milan w 1/16 finału Ligi Europy zremisował na wyjeździe z Crveną Zvezdą. Na boisku w Belgradzie padły cztery bramki, a emocji nie brakowało.
Ekipa z Serie A chciała rozpocząć mecz od mocnego uderzenia. Już w 12. minucie do siatki trafił Theo Hernandez. Ten gol nie został jednak uznany. System VAR wyłapał, że zawodnik pomógł sobie ręką.
Po chwili znów zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Krunić próbował zaskoczyć bramkarza rywali, ale ten zachował czujność. Później pokazał się Rebić, ale jemu zabrakło precyzji - piłkę posłał nad poprzeczką.
W 42. minucie Milan wreszcie wyszedł na prowadzenie. Włoskiej drużynie dopisało przy tym szczęście. We własnym polu karnym niefortunnie interweniował Pankow. Serb w efekcie zanotował trafienie samobójcze.
Taki stan rzeczy nie załamał piłkarzy Crveny. Siedem minut po przerwie zdołali doprowadzić do remisu. Ręką w "szesnastce" zagrał Romagnoli, a sędzia wskazał na wapno. Kanga wykorzystał rzut karny i zrobiło się 1:1.
Ten gol tylko rozjuszył wicelidera Serie A. Milan ruszył do ofensywy, a to przyniosło efekt po niecałych 10 minutach. "Jedenastkę" na gola zamienił wówczas Theo Hernandez.
Gospodarze mecz kończyli w osłabieniu. W 77. minucie Rodić zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Crvena Zvezda pokazała jednak charakter. W 93. minucie wyrównała stan spotkania. W roli głównej wystąpił Pankow, który wprawił swoich partnerów w ekstazę.
Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 25 lutego.
Daniel Makarewicz18 Feb 2021 · 20:51